Dunărea Călăraşi – FC Voluntari 1-1 în etapa a 4-a din PLAY OUT. Bergodi, salvat la ultima fază. VEZI CLASAMENTUL

FC Voluntari a remizat, sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu Dunărea Călăraşi, într-un meci din etapa a patra a play-out-ului Ligii 1.

06 apr. 2019, 13:14

Dunărea Călăraşi a deschis scorul prin D. Benzar, în minutul 76, după o gafă uriaşă a portarului advers, Vâtcă. FC Voluntari a egalat prin Armaş, în minutul 90+3, care a marcat cu capul, după un corner, la ultima fază a meciului. În minutul 87, de la gazde a fost eliminat Sârghi, pentru cumul de cartonaşe galbene.

Dunărea Călăraşi: Straton – G. Enache (Henderson ’57), Luchin, Ben Djemia, Mendy – Simion (Benzar ’46), Sârghi, Honciu – Ammari, Souda (Mapuku ’68), G. Iancu. Antrenor: Dan Alexa.

FC Voluntari: Vâtcă – Ricardinho (Căpăţână ’69), Balaur, Armaş, A. Vlad – Signorelli (Bălan ’82), Răuţă – I. Gheorghe, Laidouni, Gadze (Deac ’66) – A. Tudorie. Antrenor: Cristiano Bergodi.