Ea e studenta la Medicină, găsită moartă într-un apartament din Timișoara. Iubitul a ucis-o într-o criză de gelozie. „Nu o să te uit niciodată și o să te iubesc veșnic”

O studentă la Medicină a fost găsită fără suflare într-un apartament din Timișoara. A fost înjunghiată de iubitul ei într-o criză de gelozie.
Claudia Simion
23 mart. 2024, 13:16
Ea e studenta la Medicină, găsită moartă într-un apartament din Timișoara. Iubitul a ucis-o într-o criză de gelozie.

Studenta la Medicină locuia în acel apartament din Timișoara împreună cu iubitul, sora și verișoara lui.

Una dintre fete a făcut descoperirea îngrozitoare în apartamentul de la etajul șase, situat în zona Gării de Nord din Timișoara.

Fără să bănuiască ceva, fata a mers în una din camere, însă ușa era blocată. A forțat clanța, iar când a deschis ușa a văzut-o pe tânăra de 21 de ani, fără suflare, întinsă pe pat și cu pete de sânge pe bluză. A sunat imediat la 112.

Citește și Scene ca în filme! Două bunicuțe s-au luat la bătaie cu bastoanele și apoi s-au tras de păr, în plină stradă. Trecătorii le-au privit șocați. „Poliția! Uite ce-mi face”

La fața locului au ajuns imediat medicii de pe ambulanță, care, din nefericire, nu au mai putut face nimic pentru tânără. Era deja decedată de câteva ore. La scurt timp au fost alertați și criminaliștii.

Vestea decesului studentei a venit ca un șoc uriaș pentru familia ei și pentru apropiați, ea nefiind cunoscută cu probleme de sănătate sau psihice.

Iubitul studentei, agresorul Mirel Dragomir, tot în vârstă de 21 de ani, student la Medicină și Teologie, și-a recunoscut fapta cumplită și a fost dus la audieri.

În fața anchetatorilor, tânărul și-a recunosc fapta. El a povestit oamenilor legii faptul că a recurs la acest gest în urma unui conflict spontan între el și iubita sa.

Urmează să fie audiată și verișoara lui, studentă la Facultatea de Sport, anul 1.

„Viața e nedreaptă, dar Dumnezeu ia doar oamenii buni lângǎ EL… nu o să te uit niciodată și o să te iubesc veșnic! Drum lin către stele, verișoara mea iubită!”, a scris verișoara victimei pe pagina sa de Facebook.

Citește și Când vor primi românii pensia în luna aprilie. Ministrul Muncii: „Poșta Română își respectă obligațiile”

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Tzancă Uraganu, ironizat de propriul frate. Ce a avut de spus Miraj Tzunami la adresa lui: „I-a fost rușine”
Fanatik.ro
Cum a bătut-o FCSB pe Feyenoord, o echipă de 235 milioane de euro. Raportul Wyscout al unei seri magice pe Arena Națională
Capital.ro
Buletinele vechi ar putea fi păstrate. Proiect de lege privind cartea simplă de identitate: Exclusiv pe teritoriul României
Playtech.ro
Programul maşinii de spălat rufe care consumă cel mai puţin curent. Puţini îl folosesc, dar scade factura considerabil
Adevarul
Întrebarea care a aprins scânteia între profesori și învățători. „Dacă citește ministrul ne pune să-i luăm și acasă, pentru consolidarea relațiilor”
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Angajații au parte de beneficii mai mari, de sărbători! Jumătate dintre companiile din România au majorat beneficiile extrasalariale
iamsport.ro
HALUCINANT! Ce apare în declarația de avere a Liei Savonea: peste 700.000 de euro în conturi și 3 salarii consistente
MediaFlux
CASS de 10% la pensie. Până când va mai fi oprită contribuția la sănătate
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Ultimă oră: Traian Băsescu, operat de urgență! Medicii au făcut anunțul