Scene ca în filme! Două bunicuțe s-au luat la bătaie cu bastoanele și apoi s-au tras de păr, în plină stradă. Trecătorii le-au privit șocați. „Poliția! Uite ce-mi face”

Scandal ca la ușa cortului în centrul orașului Reșița. Două bunicuțe s-au luat la bătaie în plină stradă, pe timpul zilei.
Filip Stan
23 mart. 2024, 12:30
Scene ca în filme! Două bunicuțe s-au luat la bătaie cu bastoanele și apoi s-au tras de păr, în plină stradă. Trecătorii le-au privit șocați.

Centrul orașului Reșita s-a transformat într-un câmp de luptă pentru două bunicuțe. Trecătorii au rămas șocați când le-a văzut.

„Poliţia! Poliţia! Uite ce-mi face!”, a strigat una dintre ele.

Citește și Incendiu la spitalul din Rovinari. 50 de pacienți și medici au fost evacuați de urgență

Cele două femei trecute de a doua tinerețe s-au luat la bătaie, fără să le mai intereseze că se află într-un loc public, cu mulți oameni în jurul lor.

Pentru ele a contat un singur lucru. Să-și facă dreptate într-un mod violent și să învingă.

Un trecător a filmat momentul în care cele două femei și-au folosit bastoanele pe post de armă, iar apoi s-au tras de păr ca două adolescente.

După ce s-au răcorit, femeile şi-au văzut în continuare de drum, înainte ca poliția să poată interveni în altercaţie.

Vezi video-ul pe Observator.

Citește și Comunele din România în care locuitorii nu mai au voie să taie porci în gospodărie

Păruială între elevele unui liceu din Bârlad. După ce adolescentele s-au plictisit de bătaie, mamele s-au luat la palme

Scene violente în fața unui liceu din Bârlad. Două eleve s-au păruit în fața școlii, iar mai apoi au început și mamele celor două adolescente să-și împartă palme și picioare.

La altercație au asistat mai mulți elevi, pe înregistrare auzindu-se cum aceștia comentează scenele violente dintre eleve și mame: „Nu-mi vine să cred, se bat toate trei”, „vai, mamă”, „nu-mi vine să cred”, „și sunt oameni mari”. În imagini se vede cum un bărbat reușește cu greu să le despartă pe cele două femei.

„La data de 20 martie 2024, Poliția Orașului Bârlad a fost sesizată, prin apel S.N.U.A.U 112, cu privire la un conflict apărut între mai multe persoane, pe strada Mihai Eminescu din Bârlad. În urma primelor cercetări efectuate, polițiștii bârlădeni au stabilit că, în data de 20 martie, pe fondul unui conflict anterior, mai multe persoane, cu vârste cuprinse între 16 si 39 de ani, s-ar agresat reciproc. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice, fiind efectuate cercetări pentru stabilirea împrejurărilor în care s-a produs evenimentul sesizat și dispunerea măsurilor legale”, a transmis purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean.

 

 

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Statistici nebune legate de Cupa Mondială. Cine este jucătorul care are mai multe goluri decât Zidane, Ronaldinho și Rooney împreună
Capital.ro
Curs valutar joi, 11 iunie. Cât valorează astăzi euro, dolarul și francul elvețian. BNR a publicat datele oficiale
Playtech.ro
Ai RCA la firma bulgară rămasă fără licență? Ce se întâmplă cu despăgubirile și cum îți recuperezi banii
Adevarul
„Situația din Crimeea ajunge și la noi”. Mesaje de panică privind lipsa de combustibil puse de ruși pe internet
wowbiz.ro
Emil Gânj, condamnat definitiv la închisoare pe viață! Avocatul familiei victimei: „Despăgubirile vor fi imputate statului roman”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS O mașină a fost cuprinsă de foc în parcarea unui bloc din Iași. Pompierii intervin de urgență
iamsport.ro
Un fost antrenor din SuperLiga, bătut în vestiar după ce i-a făcut avansuri unui jucător: 'Mi-a zis că este adevărat'
MediaFlux
ANRE, anunțul momentului. Sunt vizați toți românii care plătesc facturi
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți