Economica.net: Circulaţia tramvaiul 41 ar putea fi oprită săptămâna viitoare, pentru două luni

Circulaţia tramvaiului 41 ar putea fi oprită începând de săptămâna viitoare, pentru o perioadă de două luni, scrie ECONOMICA.NET. Măsura este necesară pentru derularea lucrărilor pe trei mai şantiere de pe traseul acestui tramvai: Podul Grant, Pasajul Ciurel şi Metroul de Drumul Taberei. În locul tramvaielor de pe linia 41 vor fi introduse în circulaţie 50 de autobuze.
Romania TV
19 iun. 2019, 13:30
Economica.net: Circulaţia tramvaiul 41 ar putea fi oprită săptămâna viitoare, pentru două luni

Tramvaiul 41 nu va mai circula începând de săptămâna viitoare, posibil din data de 26 iunie, scrie ECONOMICA.NET, citând surse apropiate situaţiei. Iniţial se vehiculau date ca 24 iunie sau 1 iulie pentru suspendarea liniei 41.

De asemenea, perioada pentru care urma să fie oprită circulaţia era iniţial de o lună. Dar, pentru că a mai fost deschis un al treilea şantier pe traseul tramvaiului, respectiv Podul Grant, perioada suspendării circulaţiei a fost prelungită la două luni.

Mai mult, pentru că lucrările de reparaţii la Podul Grant ar presupune închiderea circulaţiei pe acesta, şi autobuzele ce vor fi introduse în locul tramvaiului vor circula pe un traseu deviat.

DailyBusiness
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
Spynews
O tânără din Bacău, găsită decedată, lângă o șină de cale ferată. Ar fi fost ucisă aseară. Autorul este în continuare căutat
Fanatik.ro
Gigi Becali anunță plecarea lui Mircea Lucescu de la naționala României: ”Atât mai stă”
Capital.ro
Românii trebuie să achite banii către stat. Se depun obligatoriu documentele la ANAF. Azi, 17 noiembrie e ultima zi
Playtech.ro
Cine poate contesta certificatul de moștenitor. Cum se procedează
Adevarul
De la cioban la milionar: ascensiunea impresionantă a afaceristului acuzat că ducea mita cu elicopterul
wowbiz.ro
„Încă un medic a murit în gardă”. Tudor Ciuhodaru trage un semnal de alarmă, după moartea Ștefaniei Szabo: „Sindromul Karoshi ucide în tăcere. Oare câți trebuie să mai moară?” | EXCLUSIV
Economica.net
Noi taxe! Cât vom plăti în plus şi pentru ce
kanald.ro
Tatăl Sarei aduce noi acuzații clinicii dentare: „Au chemat-o să o omoare. Au vrut să șteargă toate înregistrările”
iamsport.ro
Candidatul la Primăria București și Marian Ceaușescu, la un pas de bătaie în fața Biroului Electoral Municipal: ”Bâlbâitule, nu mai jigni lumea” / ”Securistule! Nu ți-e rușine?”
MediaFlux
Se fac angajări! Salariile trec de 4.000 de lei
stirilekanald.ro
Anunț de ultim moment pentru români! Breaking news
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume