Eduard Novak a făcut un apel la vaccinare. Ministrul demis al Sportului a fost aproape să-şi piardă tatăl din cauza Covid-19 VIDEO

Eduard Novak, ministrul demis al Sportului, a făcut un apel la vaccinare într-un mesaj pe Facebook. Aflat în Ungaria, oficialul spune că a fost aproape să-şi piardă tatăl din cauza Covid-19.
Filip Stan
20 oct. 2021, 14:01
Eduard Novak a făcut un apel la vaccinare. Ministrul demis al Sportului a fost aproape să-şi piardă tatăl din cauza Covid-19 VIDEO

Eduard Novak a făcut un apel la vaccinare. Ministrul demis al Sportului a postat un mesaj pe Facebook. Aflat în Ungaria, oficialul spune că a fost aproape să-şi piardă tatăl din cauza Covid-19.

Eduard Novak a făcut un apel la vaccinare. Ministrul demis al Sportului a fost aproape să-şi piardă tatăl din cauza Covid-19

Eduard Novak, ministrul demis al Sportului, a chemat oamenii la la vaccinare într-un mesaj pe Facebook. „Sunt în Ungaria de câteva zile, aici oamenii trăiesc liber, fără măşti. Sun îngrozit de cazurile din România, ce multe sunt, câţi oameni mor. Nu înţeleg care este problema acasă. Încă văd în social media atâta promovare la nevaccinare, ar trebui să se gândească puţin câtă daună fac. Sincer şi părinţii mei au fost contra vaccin, bunica mea a murit, pe tata l-am salvat în ultima secundă, şi mama mea a trecut prin boală puţin mai uşor. Ce e la noi este foarte grav. De ce nu am putea trăi liniştiţi şi fără măşti? De ce trebuie să credem că ne pun vreun cip în noi?”, a spus ministrul Sportului.

Liga 1 s-ar putea întrerupe din cauza pandemiei. Ce spune ministrul Eduard Novak

„E dureros să vezi ştirile, e dezastru. Iar suntem pe ultmul loc cu Bulgaria. Aici, în Ungaria, la 60 la sută nu poartă nimeni mască. De ce trebuie să trăim cu frică, în loc să ne vaccinăm şi să ajungem să murim? Cât mai trebuie să aşteptăm? Credeţi că domnul Arafat poate vaccina pe toată lumea din ţară? Puţină responsabilitate. Vă rog, nu ştiu dacă acest mesaj ajunge la cinci oameni, care nu o să moară, atunci e bine. Vorbiţi cu prietenii, cu familiile, să se vaccineze. Îmi pare rău. Sper să fie mai bine”, a mai adăugat Eduard Novak.

DailyBusiness
Trump mobilizează industria privată pentru a-și consolida superioritatea tehnologică în programele spațiale
Spynews
Ultimele cuvinte ale lui Cătălin Măruță în calitate de prezentator al emisiunii! De abia a putut să vorbească de lacrimi
Fanatik.ro
Care este secretul tenismenei Sorana Cîrstea pentru o formă fizică de invidiat. Sportiva și-a dezvăluit atuurile
Capital.ro
Se schimbă permisul de conducere categoria B. Decizie la nivelul întregii UE. Cum vor funcționa viitoarele permise
Playtech.ro
Cât timp se coace un chec la airfryer. Diferențe importante față de cuptorul clasic
Adevarul
Individul misterios care știa tot ce mișcă și se vorbește în România. Povestea incredibilă a „geniului rău” din spatele lui Cuza, omul care a organizat primul serviciu de spionaj și informații modern românesc
wowbiz.ro
Ultimele cuvinte ale kinetoterapeutului Alin Neacșu. Mesajul din biletul de adio găsit în cabinetul său din Pitești
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce s-a întâmplat cu trupul bărbatului găsit mort în curtea spitalului d... Vezi mai mult
iamsport.ro
Bölöni l-a sunat pe Banciu pentru prima dată după controversa cu Dobrin și Balaci! Replica cu care l-a lăsat fără cuvinte: ”Probabil și-a umplut frigiderul”
MediaFlux
Test nuclear secret efectuat de China. SUA acuză camuflarea exploziilor nucleare
stirilekanald.ro
Primele dezvăluiri făcute de criminalul de 13 ani în cazul uciderii lui Mario: „Mă teroriza”
Top 5 sloturi Yggdrasil