Elena Lasconi, copleșită de emoții: a făcut o criză de bilă! Tensiuni majore la sediul de campanie USR: „N-am dormit toată noaptea”

Elena Lasconi, candidata USR la alegerile prezidențiale 2024, a avut o criză de bilă din cauza emoțiilor. Atmosfera în sediul partidului este extrem de tensionată pe ultima sută de metri.
Alina Costache
24 nov. 2024, 18:51
Elena Lasconi, copleșită de emoții: a făcut o criză de bilă! Tensiuni majore la sediul de campanie USR: „N-am dormit toată noaptea”
Elena Lasconi, criză de bilă din cauza emoțiilor

Candidatul USR la alegerile prezindențiale, Elena Lasconi, a stat duminică la sediul de campanie al USR. Ea așteaptă aici rezultatele Exit-Poll de la ora 21.00. În așteptarea veștii supreme, Lasconu a declarat că este optimistă, dar emoțiile au atins cote alarmante.

„Nu am dormit azi-noapte, am avut și o criză de bilă”, a spus aceasta.

Elena Lasconi spune că duminică, în ziua alegerilor, nu a vorbit cu apropiații săi pentru că a decis să stea cât mai departe de telefon: „M-am uitat la el doar câteva minute, atât. Am vrut să ma detașez”, a mai precizat Elena Lasconi, potrivit antena3.ro.

Citește și: REZULTATE PARŢIALE ALEGERI PREZIDENŢIALE 2024. Un candidat vine tare pe turnantă, răsturnare de situaţie. EXIT POLL la ora 18

Elena Lasconi a vorbit cu presa prezentă la sediul de campanie, iar ulterior s-a retras cu câțiva lideri USR printre care  Ștefan Pălărie, Ionuț Moșteanu sau Cristian Seidler.

Până la acest moment, dintre liderii foști președinți de partid,  Cătălin Drulă sau Dan Barna, nu au fost prezenți alături de Lasconi.

Optimismul USR-iștilor este, însă, rezervat, chiar și Elena Lasconi spune că va aștepta ora 2 noaptea pentru o imagine mai bună a primelor rezultate: „Va fi o noapte lungă, probabil nu vom dormi nici azi”, spune candidata USR.

Citește și: EXIT POLL ALEGERI PREZIDENȚIALE 2024, ora 16:00. Marcel Ciolacu se menține lider detașat. Luptă crâncenă pentru intrarea în turul 2 alături de liderul PSD, un candidat are însă 3 procente peste principalii adversari

La sediul USR nu se primesc date exitpoll, dar după ce se închid urnele, va fi făcutp o numărătoare paralelă.

Potrivit datelor centralizate de casele de sondare la ieșirea de la urne, se pare că trei candidați sunt umăr la umăr pentru a intra în turul al doilea al prezidențialelor, unul dintre ei fiind însă considerat ”marea surpriză” a acestor alegeri

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Maria Covașa, ironie fină la adresa lui Dany Boy după ce i-a cunoscut actuala iubită! Fosta concurentă de la Insula Iubirii nu s-a putut abține
Fanatik.ro
Cum se înțeleg „cea mai frumoasă actriță din lume” și fotbalistul marocan acuzat de viol, la 3 ani de la divorț: ”Am eșuat ca soț și soție”
Capital.ro
Regulă pentru banii cash. Legea stabilește limite. Situațiile în care se cer documente doveditoare
Playtech.ro
Cu ce document nu poate ieși un copil din România? Confuzia care îi poate lăsa pe mulți părinți în aeroport
Adevarul
„Cel mai bine păstrat secret din Europa”. Insula spectaculoasă din Italia, alternativa ieftină la Coasta Amalfi
wowbiz.ro
Andreea Ibacka a izbucnit în plâns! Ce a emoționat-o până la lacrimi pe vedetă: „Nu-mi mai e rușine să fiu vulnerabilă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Astăzi se împlinesc 9 ani de la decesul Denisei Răducu! Incredibil ce a apărut pe pagina regretatei artiste
iamsport.ro
Naum, dat pe spate de un tânăr jucător român: ”A vorbit excelent, unde ați mai auzit asta? Înseamnă că are educație, trebuie să mai aibă și fotbal”
MediaFlux
Românii pot obține până la 200.000 de euro fonduri nerambursabile. Tanczos Barna anunță lansarea programelor
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România