Elena Udrea, despre plecarea Adrianei Săftoiu de la Cotroceni: „Iată că ies la iveală mizeriile şi intoxicările”

Elena Udrea susţine că, după ce Traian Băsescu a vorbit despre plecarea Adrianei Sărftoiu, în 2007, de la Cotroceni, s-a lămurit faptul că motivele nu au avut legătură cu ea, aşa cum s-a speculat.
Ionela Marcu
28 ian. 2016, 09:48
Elena Udrea, despre plecarea Adrianei Săftoiu de la Cotroceni:

„Dupa declaratia Presedintelui Traian Basescu referitoare la motivele plecarii Adrianei Saftoiu de la Cotroceni in 2007, nu ma abtin sa aduc aminte ca toti „deontologii” sarisera atunci sa acuze cum „bunii si loialii consilieri” ai fostului Presedinte sunt nevoiti sa plece din cauza mea!!! Si iarasi s-a umplut presa de analize despre cat de mult rau ii faceam eu acestuia si cat de gresit era ca accepta sa imi mai raspunda la „buna ziua!”.

Ei, iata ca afland acum adevarul, inca o data se face dreptate si ies la iveala mizeriile si intoxicarile pe care a trebuit sa le suport din partea unora care, din propria frustrare ori la comanda, si-au facut o ocupatie din a ma defaima. Si cate asemenea mai sunt!”, a scris Elena Udrea pe Facebook.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Părinții din Iași, care au încercat să-și ucidă bebelușul, condamnați la închisoare! Cât timp vor sta în spatele gratiilor
Fanatik.ro
Atacant de 1,5 milioane de euro pentru Rapid: „Mult peste nivelul SuperLigii”. Ce transferuri de top mai pregătesc giuleștenii. Exclusiv
Capital.ro
Granițele nu vor mai proteja șoferii sancționați. Schimbarea pregătită la nivel european
Playtech.ro
Când este mai avantajos să faci rambursare anticipată: la începutul sau la finalul creditului
Adevarul
O oază discretă a puterii de la Beijing. Locurile unde își petrec vacanța de vară liderii Chinei
wowbiz.ro
Durere fără margini după moartea Raisei, fetița de 9 ani ucisă în accidentul de la Cluj. Mesajul sfâșietor al mamei sale: „Te iubim…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident rutier cu patru mașini pe A1! Traficul a fost deviat pe o singură bandă, în apropiere de Sibiu
iamsport.ro
Fostul selecționer al României a anunțat că vrea să revină la națională: ”Mi-aș dori să reușesc o performanță mai mare decât ultima!”
MediaFlux
Ajutoare de stat pentru pensionari în 2026. Românii trebuie să depună o cerere
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România