Emil Boc a ajuns la spitalul din Cluj-Napoca, unde a murit tatăl său

Premierul Emil Boc a ajuns, marţi seară, la Spitalul de Recuperare din Cluj-Napoca, unde a murit tatăl său, el fiind însoţit de soţie şi de cele două fiice. Oficialul le-a spus ziariştilor să aibă grijă de părinţi, pentru că sunt "cel mai important dar".
Romania TV
27 dec. 2011, 21:20
Emil Boc a ajuns la spitalul din Cluj-Napoca, unde a murit tatăl său

Premierul Emil Boc a ajuns, alături de soţie şi de cele două fiice ale sale, în jurul orei 22.45 la Spitalul de Recuperare din Cluj-Napoca, unde marţi seară tatăl premierului a murit în urma unui stop cardio-respirator, potrivit Mediafax.

Emil Boc nu a dorit să facă declaraţii, spunând doar: „Aveţi grijă de părinţii voştri pentru că sunt cel mai important dar pe care ni l-a dat şi vi l-a dat Dumnezeu pe lumea asta„.

Un îndemn relativ similar a adresat şi miniştrilor premierul Emil Boc, la finalul şedinţei de guvern de marţi seară, spunându-le să aibă grijă de propriii părinţi „cât de mult pot”, deoarece nu au cum să ştie ce se va întâmpla la un moment dat, potrivit unor surse participante la reuniune.

Tatăl premierului Emil Boc, în vârstă de 87 de ani, a murit după ce a suferit, marţi seară, un stop cardio-respirator.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Noi informații în cazul fetei de 13 ani care și-a înjunghiat tatăl pentru a-și salva mama! Ce a declarat viceprimarul localității
Fanatik.ro
Uluitor! Gigi Becali a împărțit 3 milioane de dolari cash! „Am aranjat totul acolo, am făcut boboc”. Exclusiv
Capital.ro
Ce nu știu mulți români despre serviciul militar. Obligația nu a fost eliminată definitiv
Playtech.ro
Ai văzut pomi cu trunchiul învelit în alb? Motivul pentru care grădinarii fac asta toamna
Adevarul
De ce mulți sași lasă Germania pentru România după zeci de ani. „Plecasem cu alte idealuri în 1990. Situația nu mai este ca atunci”
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Cine suportă costurile tratamentului Alinei Pușcău din America. Dan Alexa, dezvăluiri despre starea modelului: „Costă undeva la jumătate de milion. Situația e gravă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O fetiță de 4 ani și-a pierdut viața pe patul de spital, după ce a fost infectată cu difterie
iamsport.ro
Atacantul a refuzat oferta de la FCSB și a semnat cu rivala roș-albaștrilor pe un salariu mai mic: ”Dacă nu dădeam gol, mă dădea Becali afară!”
MediaFlux
Schimbări pentru pacienți de la 1 septembrie. CNAS promite zeci de beneficii prin noua platformă de sănătate
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat