Emilia Ghinescu, hărțuită de un necunoscut. Artista e disperată, vrea să ceară ajutorul poliției

Emilia Ghinescu e hărțuită non-stop. Artista e sunată de zeci de ori pe timpul nopții și e decisă să acționeze.
Alina Costache
12 mai 2024, 09:48
Emilia Ghinescu, hărțuită de un necunoscut. Artista e disperată, vrea să ceară ajutorul poliției

Emilia Ghinescu vrea să meargă la poliție ca să depună plângere penală pentru că se simte hărțuită zilnic, chiar și pe timpul nopții. Artista de muzică populară are foarte mult succes în plan artistic, iar acest lucru vine și cu astfel de lucruri mai puțin plăcute.

Interpreta de folclor a publicat lista cu zecile de apeluri necunoscute pe care le-a primit la ore târzii în noapte.

„Și asta-i doar o parte dintre ele. Nu înțeleg de ce trebuie să suport eu un om care are reale probleme. Luni merg la poliție să depun plângere”, a fost mesajul scris de artisă în descrierea imaginilor.

Citește și Ioana Ignat, primele declarații după ce Sebastian Dobrincu a spus că s-au despărțit: „Ne-am gândit la doi oameni care îmbătrânesc împreună”

Emilia Ghinescu e decisă să ceară ajutor din partea autorităților ca să scape de cel sau cea care nu-i dă pace.

Nu e singura artistă aflată în această situație. Și Mariana Ionescu Căpitănescu și Marcela Fota au fost hărțuite de un fan, care le suna de sute de ori pe zi. Cele două artiste au ajuns în punctul în care nu își mai puteau folosi telefoanele ca să vorbească cu familia sau cu cei care le contactau pentru evenimente.

„Este ceva de groază ce poate să scrie acest om. Într-o zi m-a sunat de 200 de ori în 2 ore. Apelurile de la el sunt în permanență. Activitatea mea acum e să țin telefonul pe mod avion. Noi suntem într-un real pericol”, a spus, în urmă cu ceva vreme, Mariana Ionescu Căpitănescu, într-o emisiune TV.

Citește și Cum se descurcă fata lui Brigitte Pastramă la școala din Dubai, unde școlarizarea e 12.000 de euro pe an: „Are deja două diplome de performanță”

Cel care le hărțuia pe cele două artiste a fost reținut, în cele din urmă.

”Mă simt mult mai liniștită pentru că am fost atât de mult deranjată de apelurile telefonice și de mesaje de la acest personaj, pentru că încă nu îi știu numele, și mă simt mai liniștită. Mă simt cumva eliberată, pentru că simțeam că sunt în pericol și-mi era teamă pe la evenimente, să nu se întâmple ceva, să fiu urmărită de acest individ și acum mă simt cumva mai liniștită și nu mai primesc nici apeluri necunoscute, nici mesaje pe whatsapp, mă simt eliberată.”, declara, cu ceva vreme în urmă, Mariana Ionescu Căpitănescu la Antena Stars.

DailyBusiness
Propaganda comunistă prinde pe TikTok. 130 de milioane de vizualizări din doar 200 de postări
Spynews
Andreea Marin, despre cum și-a dat seama că suferă de depresie. Vedeta a făcut terapie
Fanatik.ro
Fostul căpitan al naționalei României divorțează după 16 ani de relație. La partaj se dispută o afacere de 4 milioane de euro
Capital.ro
Reguli la bloc în România. Legea interpretată greșit în cazul asociației de proprietari: Respins ca inadmisibil
Playtech.ro
Cât ulei horticol se pune la 10 litri de apă. Ghid complet pentru tratamentele de iarnă la pomi
Adevarul
Trump: „Suntem foarte aproape de un acord cu Ucraina”. Mesaj optimist de la Casa Albă privind finalizarea planului de pace
wowbiz.ro
Andreea Bălan a dat vestea bombă! Este știrea momentului în showbiz. Ea și Victor Cornea sunt în culmea fericirii
Economica.net
Cât va creşte euro, ce se va întâmpla cu preţurile, în decembrie şi în 2026
kanald.ro
Momentul în care plafonul dintre parter și etajul 1 se prăbușește, în urma deflagrației de la blocul din Buftea. Ce se întâmplă cu victimele
iamsport.ro
A plecat de la PRO TV, s-a făcut pompier și a fost primul om care a intrat în ”iadul” de la Colectiv: ”Scria «Mami» pe telefon în timp ce suna”
MediaFlux
Taxa care aruncă totul în aer. Scumpiri masive la mâncare din ianuarie
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru români!
substantial.ro
Cum facem diferența între stres, burnout și sindromul de oboseală cronică