Emma Răducanu, adolescenta din spatele campioanei. Detalii intime despre viața personală: „Trebuie să lucrez la acest capitol”

Emma Răducanu, 18 ani, locul 23 WTA, a făcut mărturisiri intime despre viața personală în cadrul unei emisiuni din Marea Britanie.
Ruxandra Rădulescu
17 sept. 2021, 20:02
Emma Răducanu, adolescenta din spatele campioanei. Detalii intime despre viața personală:

Emma Răducanu (18 ani, locul 23 WTA), jucătoarea britanică, de origine română a fost invitată în cadrul unei emisiuni matinale, unde a dat detalii din viața ei personală.

Campiona la tenis care a scris istorie după ce a învins-o pe canadianca Leylah Annie Fernandez (19 ani, locul 28 WTA), în două seturi, cu scorul de 6-4, 6-3, în finala turneului US Open, a declarat că este precum orice altă adolescentă de vârsta ei.

Emma Răducanu a recunoscut că are tendința să fie dezordonată și că are câteva obiceiuri nesănătoase atunci când vine vorba de mâncare.

„Nu sunt cea mai organizată persoană, așa că trebuie să lucrez la acest capitol. Trebuie să fiu mai atentă cu lucrurile mele. Am momente când las valiza nedespachetată chiar și trei săptămâni după ce revin dintr-o călătorie. Trebuie să schimb asta.

Nu-mi aleg nu știu ce feluri de mâncare. Sunt ca orice adolescentă!”, a spus Emma Răducanu, pentru Good Morning Britain.

Emma a mai menționat că cei 2,5 milioane de dolari, pe care i-a câștigat odată cu trofeul US Open, îi va investi tot în tenis.

„Nu mi-am verificat soldul, nici nu mi-am cumpărat încă nimic. Știu că tenisul este un sport extrem de scump, așa că banii vor fi direcționați spre asta. Știu că există și multe impozite și cheltuieli, dar nu prea mă gândesc la bani”, a mai spus sportiva, potrivit prosport.ro.

Emma Răducanu a ajuns acasă cu poliţia! Cum a fost primită de locuitorii din Kent şi prima reacție a tatălui său

Emma Răducanu a ajuns acasă cu poliţia! Emma Răducanu a recunoscut că, deși a trăit trei săptămâni perfecte la US Open, este plăcut să revină acasă, unde a fost așteptată de tatăl său, Ian (Ion) Răducanu.

„Este un sentiment plăcut să fiu din nou acasă. Am fost plecată timp de șapte săptămâni, așa că e plăcut să mă întorc. E foarte bine că-mi pot revedea părinții. Încă nu m-am gândit la ce urmează. Doar mă bucur de moment, mă relaxez și mă recuperez. Nu sunt sigură dacă va urma vreo petrecere sau ceva asemănător, nu m-am gândit asta. Trofeul de la US Open urmează să fie livrat”, a declarat Emma Răducanu, conform The Sun.

Ian Răducanu nu a putut fi alături de fiica sa la US Open, dar a trăit la intensitate maximă, de acasă, meciurile sportivei de la Flushing Meadows. „Sunt atât de bucuros. Sunt foarte mândru de ea”, a declarat tatăl campioanei de la US Open.

Emma Răducanu (18 ani) a reuşit un salt de 127 de locuri în ierarhia mondială şi a ajuns până pe 23 după victoria de la US Open. Britanica născută în Canada din tată român şi mamă chinezoaică a reuşit zece victorii consecutive (trei în calificări) şi a cucerit titlul fără a pierde vreun set!

DailyBusiness
Peste 120 de muncitori prinși la negru în doar cinci zile. Ministrul Florin Manole promite toleranță zero
Spynews
Lidia Buble, bătută pe stradă cu mătura! Cum a început scandalul: ”A început să dea în mine”
Bzi.ro
Maia Morgenstern, reacție dură după valul de critici la adresa fiicei sale: „Părerea… contează cam cât contează conținutul scutecelor!”
Fanatik.ro
Câți bani primesc Dan Alexa și Gabi Tamaș pentru participarea la Asia Express. Cei doi foști fotbaliști sunt plătiți regește de Antena 1
Capital.ro
Se renunță încet la numerar. Cum preferă să plătească peste jumătate dintre români
Playtech.ro
Vezi linii drepte sau curbe, iluzia optică care îți face creierul să nu mai înțeleagă nimic
Adevarul
Operațiunea „Buget frumos pe hârtie”. Ce riscă Guvernul Ciolacu dacă a măsluit cifrele economice pe 2024
wowbiz.ro
Atac armat pe terasa unui restaurant din Texas: un mort și cinci răniți. Atacatorul este căutat de poliție
Economica.net
O nouă eră pentru Dacia electrică
Prosport.ro
FOTO. Maria Sharapova şi-a înnebunit fanii cu apariția în costum de baie
kanald.ro
Momentul înfiorător în care Iryna Zarutska, tânăra ucraineancă de 23 de ani, este ucisă cu brutalitate într-un tren din Carolina de Nord. Familia a transmis un mesaj cutremurător
Cancan.ro
ȘOC în Familia Regală! Prințul a recunoscut public că are un copil nelegitim 😲
iamsport.ro
Nici Hagi, nici Petrescu! Antrenorul român așteptat la echipa națională: ”Prima variantă”
MediaFlux
Procură specială pentru pensie. Actul obligatoriu, anunțat de Casa de Pensii
stirilekanald.ro
Drama prin care trecea profesoara găsită spânzurată împreună cu fiul ei de 7 ani. Femeia și-ar fi ucis copilul înainte. Detalii șocante din anchetă
substantial.ro
Cursul valutar BNR miercuri, 10 septembrie 2025: A crescut prețul dolarului american și al gramului de aur