Întâlnire EMOŢIONANTĂ, după „masacru”. Vezi imaginile cu Chiricheş şi Pantilimon, pe tunelul de la vestiare

Costel Pantilimon şi echipa sa Manchester City au terminat net victorioşi duelul cu Tottenham, scor 6-0. După partidă, Vlad Chiricheş, fundaşul lui Spurs, l-a aşteptat câteva minute bune pe Pentilimon, pentru a-l felicita.

25 nov. 2013, 15:56

Scorul etapei în Anglia s-a înregistrat la Manchester, unde City a surslasat-o cu 6-0 pe Tottenham Hotspur. Nu a fost un duel al românilor, fiindcă doar Costel Pantilimon a fost titular, în timp ce Vlad Chiricheş a fost lăsat de Andres Villas Boas doar pe banca de rezerve.

O fază cu totul şi cu totul specială s-a petrecut după încheierea partidei, cameramanii surprinzând-o pe tunelul către vestiare.

Chiricheş l-a aşteptat câteva minute bune pe Pantilimon, cei doi adversari din Premier League îmbrăţişându-se călduros şi dându-şi întâlnire în afara stadionului.

Imagini cu Chiricheş aşteptându-l pe Pantilimon, după momentul 25.30 al clipului