EURO 2016. A fost ales cel mai frumos gol al sferturilor. Reuşita îi aparţine unui galez VIDEO

EURO 2016. Atacantul galez Hal Robson-Kanu a înscris cel mai frumos gol al sferturilor de finală, de la EURO 2016. Reuşita sa contra Belgiei a fost votată de 29% dintre participanţii la un sondaj efectuat de UEFA, potrivit anunţului făcut miercuri de forul continental.

06 iul. 2016, 14:33

EURO 2016. Robson-Kanu a marcat în minutul 55 golul de 2-1 în meciul pe care Ţara Galilor l-a câştigat vinerea trecută cu Belgia, în sferturile Campionatului European de Fotbal. Atacantul galez a recepţionat o centrare de pe dreapta de la Ramsey, în centrul careului mare şi cu o fentă de excepţie a destabilizat întreaga apărare a „diavolilor”. Rămas singur cu portarul Thibaut Courtois, Robson-Kanu l-a învins pe acesta cu un şut plasat.

Ţara Galilor a câştigat cu scorul de 3-1, iar Robson-Kanu a fost ales Omul Meciului.