EURO 2016. Programul complet al meciurilor şi al transmisiilor tv. Când joacă România

EURO 2016. Campionatul European de Fotbal din Franţa este a 15-a ediţie a turneului final continental, dar prima din istorie cu 24 de echipe naţionale, astfel că şi numărul de partide disputate este mult mai mare. EURO 2016 începe vineri, 10 iunie, cu meciul Franţa-România, şi se va încheia pe 10 iulie, cu finala de la Paris.

06 iun. 2016, 14:12
EURO 2016. Programul complet al meciurilor şi al transmisiilor tv. Când joacă România

Programul EURO 2016:

Vineri, 10 iunie
ora 22.00 (St-Denis): Franţa – România – Grupa A (Dolce Sport şi PRO TV)

Sâmbătă, 11 iunie
ora 16.00 (Lens): Albania – Elveţia – Grupa A (Dolce Sport)
ora 19.00 (Bordeaux): Ţara Galilor – Slovacia – Grupa B (Dolce Sport)
ora 22.00 (Marseille): Anglia – Rusia – Grupa B (Dolce Sport şi PRO TV)

Duminică, 12 iunie
ora 16.00 (Paris): Turcia – Croaţia – Grupa D (Dolce Sport)
ora 19.00 (Nice): Polonia – Irlanda de Nord – Grupa C (Dolce Sport)
ora 22.00 (Lille): Germania – Ucraina – Grupa C (Dolce Sport şi PRO TV)

Luni, 13 iunie
ora 16.00 (Toulouse): Spania – Cehia – Grupa D (Dolce Sport)
ora 19.00 (St-Denis): Irlanda – Suedia – Grupa E (Dolce Sport)
ora 22.00 (Lyon): Belgia – Italia – Grupa E (Dolce Sport şi PRO TV)

Marţi, 14 iunie
ora 19.00 (Bordeaux): Austria – Ungaria – Grupa F (Dolce Sport)
ora 22.00 (St-Etienne): Portugalia – Islanda – Grupa F (Dolce Sport şi PRO TV)

Miercuri, 15 iunie
ora 16.00 (Lille): Rusia – Slovacia – Grupa B (Dolce Sport)
ora 19.00 (Paris): România – Elveţia – Grupa A (Dolce Sport şi PRO TV)
ora 22.00 (Marseille): Franţa -Albania – Grupa A (Dolce Sport)

Joi, 16 iunie
ora 16.00 (Lens): Anglia – Ţara Galilor – Grupa B (Dolce Sport)
ora 19.00 (Lyon): Ucraina – Irlanda de Nord – Grupa C (Dolce Sport)
ora 22.00 (St-Denis): Germania -Polonia – Grupa C (Dolce Sport şi PRO TV)

Vineri, 17 iunie
ora 16.00 (Toulouse): Italia – Suedia – Grupa E (Dolce Sport)
ora 19.00 (St-Etienne): Cehia – Croaţia – Grupa D (Dolce Sport)
ora 22.00 (Nice): Spania – Turcia – Grupa D (Dolce Sport şi PRO TV)

Sâmbătă, 18 iunie
ora 16.00 (Bordeaux): Belgia – Irlanda – Grupa E (Dolce Sport)
ora 19.00 (Marseille): Islanda – Ungaria – Grupa F (Dolce Sport)
ora 22.00 (Paris): Portugalia – Austria – Grupa F (Dolce Sport şi PRO TV)

Duminică, 19 iunie
ora 22.00 (Lille): Elveţia – Franţa – Grupa A (Dolce Sport)
ora 22.00 (Lyon): România – Albania – Grupa A (Dolce Sport şi PRO TV)

Luni, 20 iunie
ora 22.00 (St-Etienne): Slovacia – Anglia – Grupa B (Dolce Sport şi PRO TV)
ora 22.00 (Toulouse): Rusia – Ţara Galilor – Grupa B (Dolce Sport)

Marţi, 21 iunie
ora 19.00 (Paris): Irlanda de Nord – Germania – Grupa C (Dolce Sport)
ora 19.00 (Marseille): Ucraina – Polonia – Grupa C (Dolce Sport)
ora 22.00 (Bordeaux): Croaţia – Spania – Grupa D (Dolce Sport)
ora 22.00 (Lens): Cehia – Turcia – Grupa D (Dolce Sport)

Miercuri, 22 iunie
ora 19.00 (Lyon): Ungaria – Portugalia – Grupa F (Dolce Sport)
ora 19.00 (St-Denis): Islanda – Austria – Grupa F (Dolce Sport)
ora 22.00 (Nice): Suedia – Belgia – Grupa E (Dolce Sport)
ora 22.00 (Lille): Italia – Irlanda – Grupa E (Dolce Sport)

Optimi de finală:

Sâmbătă, 25 iunie
ora 16.00 (St-Etienne): Locul 2 Grupa A – Locul 2 Grupa C -> Meci 1 (Dolce Sport)
ora 19.00 (Paris): Locul 1 Grupa B – Locul 3 A/C/D -> Meci 2 (Dolce Sport)
ora 22.00 (Lens): Locul 1 Grupa D – Locul 3 B/E/F -> Meci 3 (Dolce Sport şi PRO TV)

Duminică, 26 iunie
ora 16.00 (Lyon): Locul 1 Grupa A – Locul 3 C/D/E -> Meci 4 (Dolce Sport)
ora 19.00 (Lille): Locul 1 Grupa C – Locul 3 A/B/F -> Meci 5 (Dolce Sport)
ora 22.00 (Toulouse): Locul 1 Grupa F – Locul 2  Grupa E -> Meci 6 (Dolce Sport şi PRO TV)

Luni, 27 iunie
ora 19.00 (St-Denis): Locul 1Grupa E – Locul 2 Grupa D -> Meci 7 (Dolce Sport)
ora 22.00 (Nice): Locul 2 Grupa B – Locul 2 Grupa F -> Meci 8 (Dolce Sport şi PRO TV)

Sferturi de finală:

Joi, 30 iunie
ora 22.00 (Marseille): Câştigătoare meci 1 – Câştigătoare meci 3 -> Sfertul 1 (Dolce Sport şi PRO TV)

Vineri, 1 iulie
ora 22.00 (Lille): Câştigătoare meci 2 – Câştigătoare meci 6 -> Sfertul 2 (Dolce Sport şi PRO TV)

Sâmbătă, 2 iulie
ora 22.00 (Bordeaux): Câştigătoare meci 5 – Câştigătoare meci 7 -> Sfertul 3 (Dolce Sport şi PRO TV)

Duminică, 3 iulie
ora 22.00 (St-Denis): Câştigătoare meci 4 – Câştigătoare meci 8 -> Sfertul 4 (Dolce Sport şi PRO TV)

Semifinale:

Miercuri, 6 iulie
ora 22.00 (Lyon): Câştigătoare sfert 1 – Câştigătoare sfert 2 -> Semifinala 1 (Dolce Sport şi PRO TV)

Joi, 7 iulie
Ora 22.00 (Marseille): Câştigătoare sfert 3 – Câştigătoare sfert 4 -> Semifinala 2 (Dolce Sport şi PRO TV)

Finala:

Duminică, 10 iulie
ora 22.00 (St-Denis): Câştigătoare Semifinala 1 – Câştigătoare Semifinala 2 (Dolce Sport şi PRO TV).


loading...