EUROPA LEAGUE PLAY-OFF. Steaua - Rosenborg, Astra - Alkmaar

Publicat: Vineri, 07 August 2015 14:15 // Actualizat: Vineri, 07 August 2015 14:21 // Sursa: romaniatv.net

EUROPA LEAGUE PLAY-OFF. Steaua va juca împotriva lui Rosenborg în play-off-ul Europa League, în timp ce Astra va disputa o "dublă" cu AZ Alkmaar.

EUROPA LEAGUE PLAY-OFF. Steaua a fost repartizată în urna 1 şi a fost cap de serie, în timp ce Astra a făcut parte din grupa 4, urna out-side-rilor.

STEAUA - ROSENBORG

- manşa tur se va disputa la Bucureşti pe 20 august, iar returul va avea loc în Norvegia, pe 27 august.

ASTRA - AZ ALKMAAR

- manşa tur se va disputa la Giurgiu pe 20 august, iar returul va avea loc în Olanda, pe 27 august.

Steaua putea întâlni una dintre echipele: Rosenborg (Norvegia), Zoria Lugansk (Ucraina), Zilina (Slovacia), Vojvodina (Serbia) şi Altach (Austria).

Astra putea juca împotriva uneia dintre echipele: Borussia Dortmund (Germania), AZ Alkmaar (Olanda), Sparta Praga (cehia), Panathinaikos (Grecia), Southampton (Anglia), FC Krasnodar (Rusia).

Tabloul complet al play-off-ului Europa League:

Altach - Belenenses

Zilina  - Athletic Bilbao

Milsami Orhei - Saint-Etienne

Jablonec - Ajax

Steaua - Rosenborg

Zorya - Legia Varşovia

Molde - Standard Liege

Viktoria Plzen - Vojvodina

PAOK FC - Brondby

Bodeaux - Kairat

Panathinaikos - Qabala

Lech Poznan - Videoton

Southampton - Midtjylland

Astra - AZ Alkmaar

Dinamo Minsk - Salzburg

Ballklub - Borussia Dortmund

Slovan Liberec - Hajduk Split

FK Krasnodar - Helsinki

Atromitos - Fenerbahce

FC Thun - Sparta Praga

Rabotnicki - Rubin Kazan

Young Boys - Qarabağ

 

Iată grupele (cu litere bolduite sunt capii de serie):

Grupa 1

1 Athletic Bilbao (Spania)
2 Viktoria Plzeň (Cehia)
3 Steaua Bucureşti (România)
4 Legia Varşovia (Polonia)
5 Belenenses (Portugalia)
6 Rosenborg (Norvegia)
7 Zorya Lugansk (Ucraina)
8 Žilina (Slovacia)
9 Vojvodina (Serbia)
10 Altach (Austria)

Grupa 2

1 Ajax (Olanda)
2 PAOK (Grecia)
3 Young Boys (Elveţia)
4 Standard Liège (Belgia)
5 Saint-Étienne (Franţa)
6 Qarabağ (Azerbaidjan)
7 Molde (Norvegia)
8 Jablonec (Cehia)
9 Brøndby (Danemarca)
10 Milsami Orhei (Moldova)

Grupa 3
1 Rubin Kazan (Rusia)
2 FC Salzburg (Austria)
3 Fenerbahçe (Turcia)
4 Bordeaux (Franţa)
5 Lech Poznań (Polonia)
6 Slovan Liberec (Cehia)
7 Hajduk Split (Croaţia)
8 Atromitos (Grecia)
9 Dinamo Minsk (Belarus)
10 Videoton (Unfaria)
11 Rabotnicki (Macedonia)
12 Kairat Almaty (Kazahstan)

Grupa 4
1 Borussia Dortmund (Germania)
2 AZ Alkmaar (Olanda)
3 Sparta Praha (Cehia)
4 Panathinaikos (Grecia)
5 Southampton (Anglia)
6 FC Krasnodar (Rusia)
7 HJK Helsinki (Finlanda)
8 FC Thun (Elveţia)
9 Astra Giurgiu (România)
10 Midtjylland (Danemarca)
11 Odds BK (Norvegia)
12 Qäbälä (Azerbaidjan)

loading...
1 Comenteaza // Vezi comentarii
        Citeste mai mult despre:   
Astra Europa League play off play off Europa league Steaua tragere la sorţi
Loading...
Daca ti-a placut articolul, urmareste RomaniaTV.NET pe   facebook facebook sau  twitter twitter.
07 aug 10:38
Votează email 0 email
...la sorţi a play-off-ului din Europa League, care va avea loc, vineri, de la ora 14:00. Citește mai departe… Mai mult: romania tv ...
1
EUR
4.8722
RON
25 Sep
noapte 17 °
zi 30 °
Ultimele joburi adaugate
24 H