EUROVISION 2014: România ar putea rata concursul de anul viitor

EUROVISION 2014: TVR ar putea rata şi concursul Eurovizion după ce nu a găsit bani să transmită meciul de baraj Grecia-România.
Alina Costache
18 nov. 2013, 11:09
EUROVISION 2014: România ar putea rata concursul de anul viitor

EUROVISION 2014: România ar putea să nu mai participe la concursul Eurovision, în 2014. Vestea a venit chiar din partea șeful delegaţiei României la Eurovision, Dan Manoliu.

Potrivit cancan.ro, întrebat printr-un mesaj, pe contul de Facebook despre participarea noastră de anul viitor, răspunsul a fost clar: „Se pare că nu, din păcate!”.

La scurt timp, Dan Manoliu a precizat că nu a făcut nici o declarație oficială, iar soarta concursului este în discuții și încă nu s-a luat o hotărâre definitivă.

Chiar dacă s-a lăsat de multe ori cu scandal încă din faza preselecțiilor, participarea României la Eurovision are tradiție. Câțiva artisti deja s-au pregătit pentru competiția de anul viitor. Printre ei se află și Mihai Trăistariu, dar și transexualul Naomy, care are deja trei piese compuse special pentru concurs.

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Prima imagine de la accidentul în care a murit Tal Berkovich de la Chefi la cuțite! Unde mergea și cine o însoțea în mașină
Fanatik.ro
Gigi Becali, ofertă în direct pentru o legendă a lui Dinamo: „Dacă iau campionatul, te aduc la FCSB!”
Capital.ro
Călin Georgescu și George Simion, refuz total. Tot planul și speranțele privind „turul 2 înapoi” s-au năruit
Playtech.ro
Ce salariu are o asistentă medicală în 2026: sumele în funcţie de experienţă şi studii
Adevarul
Unde s-ar ascunde, de fapt, Abdullah Ataș — milionarul care a omorât un polițist și a evadat
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat din Buzău a fost împușcat la... Vezi mai mult
iamsport.ro
Scene neverosimile: discuția cu Gigi Corsicanu l-a scos din sărite pe Dan Șucu! Imaginile surprinse la Rapid - U Cluj
MediaFlux
Amenzi de mii de lei dacă lași aceste obiecte pe palier, la bloc. Legea este clară
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil