EUROVISION ÎNSÂNGERAT. Un şofer a murit după ce echipamentul de iluminat a căzut peste el

Un şofer a murit la spital după ce echipamentul de iluminat pe care îl descărca la Expo Tel Aviv a căzut peste el, potrivit Jerusalem Post.
Iulian Tudor
15 mai 2019, 11:43
EUROVISION ÎNSÂNGERAT. Un şofer a murit după ce echipamentul de iluminat a căzut peste el

Muncitorul, în vârstă de 66 de ani, din Pardes Hanna, a fost tratat la faţa locului de medici şi transferat în stare gravă la Ichilov Hospital din Tel Aviv, a anunţat Poliţia, scrie news.ro.

Un purtător de cuvânt al spitalului a spus că bărbatul a fost adus la terapie intensivă şi după eforturi ale medicilor de a-l resuscita au declarat decesul.

Citeşte şi EUROVISION 2019. Transmisia primei semifinale a fost ţinta unui atac cibernetic. Privitorii s-au speriat când s-au uitat pe ecran

„Suntem foarte întristaţi de moartea şoferului care a fost rănit săptămâna aceasta în timp ce descărca un camion cu echipament tehnic. Gândurile şi condoleanţele noastre se îndreaptă către familia sa”, se arată în comunicatul televiziunii Kan către familia celui decedat.

„Prioritatea noastră este întotdeauna siguranţa şi securitatea tuturor celor implicaţi în organizarea concursului Eurovision şi, conform protocolului, colaborăm cu autorităţile”, se arată în comunicat.

Marţi seară, a avut loc prima semifinală a concursului european care s-a încheiat cu victoria a 10 ţări din 17 participante. Cehia, Grecia, Belarus, Serbia, Cipru, Estonia, Australia, Islanda, San Marino şi Slovenia vor evolua în finală.

A doua semifinală, în care va concura şi Ester Peony, reprezentanta României, va avea loc joi seară.

DailyBusiness
Erdogan amenință Israelul cu intervenția: Tensiunile dintre Ankara și Ierusalim escaladează
Spynews
Scandal uriaș în showbiz! Fiica unei cântărețe din România ar fi fost jefuită de rude în Anglia. A intervenit poliția
Fanatik.ro
Care a fost clubul de top din România ”cel mai bogat din Europa de Est” în 1990: ”Avea 20 de milioane de dolari în cont”
Capital.ro
Adevărul despre parizer. Piedone a spus clar ce conțin mezelurile din România: E legal, dar nu e natural
Playtech.ro
Motivul pentru care zborurile din București sunt mai scumpe decât cele din capitalele alăturate. Diferențele de preț sunt însemnate
Adevarul
„Nu mă duc eu de bună voie”. Un interlop căutat de cinci ani, după ce a desfigurat un tânăr, face live-uri pe TikTok
wowbiz.ro
Lângă cine a apărut Codruța Filip după ce Valentin Sanfira și-a refăcut viața sentimentală. Fotografiile au stârnit reacții în rândul fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 47 de ani din Alba a fost înjunghiat mortal de un tânăr de 18 ani, chiar în noaptea de Paște. Victima nu a avut nici o șansă
iamsport.ro
Fostul jucător al Stelei a șters pe jos cu Dobre: ”Erau pline Diviziile B și C de «dobri»! Are tupeul cât China”
MediaFlux
Referendum pentru ieșirea din NATO. O țară din UE cere votul oamenilor
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj