EXCLUSIV Familia lui Piedone, hărţuită în continuare. Primarul contraatacă: „Mă lupt cu toată lumea. Am scutul familiei mele şi susţinerea cetăţenilor”

Candidatul PUSL la Primăria Capitalei Cristian Popescu Piedone acuză, în exclusivitate la România TV, că împotriva sa şi a familiei sale a fost declanşată o adevărată campanie de intimidare.
Filip Stan
16 mai 2024, 21:39
EXCLUSIV Familia lui Piedone, hărţuită în continuare. Primarul contraatacă:

Piedone a dezvăluit că este hărţuit de diverse persoane, probabil jurnalişti, care sunt mereu în faţa casei sale şi chiar se urcă pe gard pentru a filma în interiorul curţii, lucru care îi provoacă o stare de nelinişte mamei sale, în vârstă de 87 de ani, astfel că a fost necesar chiar să cheme ambulanţa.

„Nu e un subiect care sa imi faca cinste, dar familia mea este extraordinar de unita si am facut scut in jurul bunicii, care are 87 de ani si care pune la suflet, care nu a trait vremuri cu asa incercari de intimidare.

Sotia sta mai mult cu ea, pentru ca are nevoie de asistenta. Bunica se uita pe posturi TV si a vazut ca e acuzata, ca are nu stiu ce, a vazut minciuni electorale. Nu ma dau batut, nu ma va intimida absolut nimeni, merg si ma lupt cu toata lumea. Am scutul familiei mele si sustinerea cetatenilor.

Vine cineva sa imi ceara punct de vedere la poarta, sa imi sune la poarta. Eu dau un punct de vedere daca vreau.

Citeşte şi: George Simion ştie cine ar putea opri războiul din Fâşia Gaza: „Aş vrea să oprească moartea civililor din Gaza. Are o relaţie bună cu Netanyahu”

Am stabilizat-o, am oprit toate televizoarele din casa, am lasat doar muzica populara, o tinem intr-un ambient familial.

Justitia poatre sa intervina acolo unde exista un abuz. Partidul meu PUSL a spus mereu stop abuzurilor. Acum, aceste abuzuri apar mereu in prajma alegerilor. Declaratia mea de avere e publica de 20 de ani, nu poti sa spui ca casa numarul 4 e a lui Piedone, ca nu e intabulata. Acolo e un vecin, e treaba lui ca nu si-a intabulat-0.

Eu nu am ales atacul, ci doar apararea. Acolo unde am gresit, unde se dovedeste ca nu am dreptate… Mi se spune ca „am preluat informatia”. Pai unde e codul jurnalistic, sa verifici din 3 surse?”, a declarat Piedone, la România TV.

Citeşte şi: Dosarul lui Ruben Lațcău, viceprimarul lui Dominic Fritz, aproape de finalizare. E acuzat de trafic de influență și abuz în serviciu

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
România mai are un reprezentant la Campionatul Mondial 2026! Și-a făcut poză pe gazon chiar înaintea meciului
Capital.ro
Ce tip de angajați sunt tot mai căutați în umbra inteligenței artificiale
Playtech.ro
Problema din locuință care a generat mii de dosare de daună. Mulți români s-au trezit cu pagube neașteptate
Adevarul
Rusia ar pierde războiul din Ucraina, iar Putin devine tot mai imprevizibil și mai periculos
wowbiz.ro
Adi Sînă, acuzat de fostul coleg de la Akcent, Sorin Brotnei, că a destrămat trupa. Declarații explozive: „El lua mai mult și voia mai mult”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Băiat de 14 ani, înecat într-un iaz din Dorohoi. Medicii nu l-au mai putut salva
iamsport.ro
A distrus o națională de la CM 2026: ”Catastrofală, cea mai grețoasă echipă! Nici România lui Edi Iordănescu nu juca mai rău, era exclusă dacă exista un vot al publicului”
MediaFlux
Românii vor fi urmăriți direct de ANAF. Baze de date la dispoziția Fiscului
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți