EXCLUSIV | Gabriela Firea denunță abuzurile din perioada COVID: „Nu au fost întâmplătoare” / „Fiecare cetățean trebuie să aleagă ce e mai bun pentru sănătatea sa și a familiei sale”

Gabriela Firea, ministrul Familiei din partea PSD, a comentat luni seara, pentru România TV, despre abuzurile din perioada COVID-19. 
Filip Stan
25 apr. 2022, 23:30
EXCLUSIV | Gabriela Firea denunță abuzurile din perioada COVID: „Nu au fost întâmplătoare

În opinia fostului primar al Capitalei, Biserica Ortodoxă Română (BOR) a fost ținta unor atacuri premeditate, dictate de la vârful structurilor politice.

„S-a lovit și nejustificat în Biserică. Loviturile nu au fost întâmplătoare. Biserica noastră strămoșească reprezintă unitatea poporului român. Când lovești în valorile de bază ale unei societăți, o dezbini. Nu cred că a fost întâmplător. A fost un plan, dar a eșuat. 

Biserica este în continuare în topul încrederii românilor, după toate analizele și cercetările sociologice. Acel plan diabolic de destrămare a sufletului nostru românesc a căzut. Sper să fie o lecție pentru cei care au încercat acest lucru”, a declarat Gabriela Firea, pentru România TV.

 

Anunțul Gabriela Firea despre abuzurile din perioada COVID-19: „Nu putem să nu ne punem niște întrebări”

 

Provocată să comenteze și despre „Noua Ordine Mondială”, proiect globalist asociat cu numele lui Klaus Schwab, de la Davos (n.r. – Forumul Economic de la Davos), care ar fi în bună relație cu marii oligarhi și liderii politici ai lumii, în special cu cei din SUA și Europa, Gabriela Firea a declarat:

„Sunt o persoană credincioasă, mă informez, nu încurajez ideile conspiraționiste, dar cred că undeva se urzesc anumite planuri și împotriva unor desfășurări firești a activității de zi cu zi. Cred că există anumite influențe. Nu merg atât de departe, dar nu putem să nu ne punem niște întrebări. Nu putem să trecem cu vederea peste noianul informațiilor care vin după această pandemie, când ni se închidea gura. 

Am încredere în medici, dar întotdeauna mi-am pus întrebări și am răspuns la ele. Încurajez pe toata lumea să nu ia totul de-a gata și să accepte teroarea. Trăim în libertate, nu trebuie pus pumnul în gura nimănui pentru a se exprima, pentru a pune întrebări, pentru ca fiecare cetățean să aleagă ce e mai bun pentru sănătatea sa și a familiei sale”, a mai precizat Gabriela Firea.

Fostul primar al Bucureștiului a mai dezvăluit pentru România TV cum a petrecut Paștele. Oficialul PSD a fost la Înviere alături de soț și copii.

„Aveam nevoie cu toții de o revenire la viața normală. Am fost la Înviere cu familia, suntem o familie numeroasă. Întotdeauna Paștele îl sărbătorim de acasă”, a mai povestit ministrul Familiei.

 

Joe Biden: „Va exista o nouă ordine mondială”

 

Despre „Nou Ordine Mondială” a vorbit transparent și Joe Biden, în martie, în timpul conflictului armat dintre Rusia și Ucraina.

„În planul economiei, ne aflăm într-un punct de inflexiune. Şi nu numai în plan economic, ci şi în lume. Asta se întâmplă odată la trei-patru generaţii. Aşa cum mi-a spus zilele trecute, într-o întâlnire confidenţială, unul dintre comandanţii mei militari de rang înalt, 60 de milioane de oameni au murit între 1900 şi 1946. De atunci, am stabilit o ordine mondială liberală, iar asta nu s-a mai întâmplat de mult timp.

Acum mor o mulţime de oameni dar nicidecum nu suntem aproape de haos. Este momentul în care lucrurile se schimbă dramatic. Va exista o nouă ordine mondială, iar noi (n.r. – SUA) vom trebui să fim în fruntea ei. Şi vom uni tot restul lumii libere prin această acţiune”, a menționat Joe Biden, citat de sursa menționată.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Ce s-a întâmplat cu actorul care l-a interpretat pe Iisus. Blestemul neștiut al acestui rol
Fanatik.ro
Povești nemuritoare cu Mircea Lucescu! Marius Șumudică: „Ne-a dus nea Mircea la teatru și apare o fată cu sânii goi pe scenă…”
Capital.ro
Condițiile pentru ieftinirea motorinei. Bogdan Ivan: Statul ar putea reduce iar acciza, dacă prețurile cresc
Playtech.ro
Prețul mielului în Piața Obor 2026. Cât trebuie să scoți din buzunar pentru masa de Paște
Adevarul
Singurul an în care nu s-a aprins Lumina Sfântă de la Ierusalim
wowbiz.ro
Ultimul mesaj transmis de Mircea Lucescu înainte să moară! Ce mărturisire cutremurătoare a făcut „Il Luce”: „Gata, s-a terminat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce le-a spus Mircea Lucescu medicilor, în timp ce se afla pe patul de spital: „Îmi doresc să mor pe terenul de fotbal”
iamsport.ro
”Mama mi-a spus în ultimele zile de viață ale lui tata: «Nu mai vii să îl vezi, mergi peste tot în lume după Lucescu. Ajung să cred că l-ai iubit pe Mircea mai mult decât pe el!»”
MediaFlux
Joia Mare, zi importantă pentru creștini. Ce este interzis astăzi? În biserici se citesc cele 12 Evanghelii
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj