Există şi arbitri simpatici. Vezi reacţia unui fotbalist după un gol marcat VIDEO

Un jucător ale echipei spaniole de liga a treia Toledo Encinas nu şi-a putut stăpâni bucuria după ce un coleg de-al său a marcat în minutul 88 golul victoriei în meciul cu rayo Vallecano.

09 apr. 2012, 07:27

De cele mai multe ori, arbitrii sunt ţinta abuzurilor verbale sau agresiunii jucătorilor, însă există şi excepţii. Cuprins de euforia unui gol marcat în ultimele minute de colegii săi, un fotbalist al formaţiei spaniole Toledo Encinas (Segunda Division B), a ţinut să se bucure alături de persoana care se afla cel mai aproape de el, astfel că l-a luat în braţe pe arbitrul întâlnirii.

Culmea este că acesta i-a răspuns îmbrăţişării, fapt ce ar fi putut stârni suspiciunea celor care au pierdut partida, cu 1-2, fotbaliştii de la Rayo Vallecano B.