Expansiunea JYSK în România continuă. Compania a ajuns la 150 de magazine

În martie 2025, JYSK atinge un obiectiv important în România: inaugurarea magazinului cu numărul 150 în Mamaia Nord. Amplasat pe Bulevardul Mamaia Nord nr. 34, Mamaia-Sat, Constanța, acesta își deschide oficial porțile joi, 13 martie, începând cu ora 10:00.
Filip Stan
11 mart. 2025, 15:32
Expansiunea JYSK în România continuă. Compania a ajuns la 150 de magazine

JYSK deschidea primul magazin din România la Oradea, în 2007. Au trecut de atunci aproape 18 ani, iar în martie 2025 retailerul scandinav inaugurează magazinul cu numărul 150, aflat în capătul celălalt al țării, la Constanța.

În primul an de la intrarea pe piața din România, JYSK deschidea 7 unități. A continuat apoi ușor, cu un număr relativ stabil de unități, până când franciza JYSK din România a fost preluată de compania daneză, JYSK Nordic. Din 2014, expansiunea JYSK în România a continuat.

Citește și: Șeful Penny spulberă mitul potrivit căruia românii sunt mari fani ai produselor românești: ”Nimeni nu va plăti mai mult doar pentru că un produs este românesc”

În anii care urmează, JYSK va deschide între 6 și 18 magazine noi, ceea ce implică și creșterea rapidă a numărului de angajați. În 2016, de exemplu, compania avea 500 de angajați, iar astăzi în JYSK lucrează aproape 1300 de oameni.

„În 2021 ne-am atins obiectivul propus inițial, de 100 de magazine în România. Întâmplător, magazinul cu numărul 100 se află tot în Constanța. Atunci am ridicat ștacheta mai sus și ne-am pus un nou obiectiv: 200 de magazine. Credem că proximitatea este importantă pentru clienții noștri, de aceea ne dorim să avem magazine nu doar în orașe mari, ci și în orașe mici și medii. Magazinele JYSK au devenit parte din comunitățile în care activează și reprezintă o destinație de cumpărături atractivă, unde clienții găsesc mereu oferte bune, produse atractive și servicii de încredere”, spune Iraida Paiuc, Sales and Marketing Manager JYSK România și Bulgaria.

Citește și: McDonald’s vrea să recruteze în România peste 700 de angajați în 2025. Pachet salarial consistent

Atingerea bornei de 150 de magazine este sărbătorită de JYSK cu o campanie națională, cu reduceri de până la 70% valabile în toate cele 150 de magazine din țară în perioada 7 martie – 5 aprilie 2025.

Clienții vor putea achiziționa la prețuri speciale o selecție de produse din categoriile mobilier de interior, saltele, plăpumi, perne, decorațiuni, textile pentru casă, produse pentru baie și multe altele. În oferta specială de deschidere sunt incluse și articole din noua colecție de mobilier și accesorii pentru grădină, care a ajuns recent în magazinele JYSK. Vor avea prețuri speciale o selecție de scaune și mese pentru grădină, mobilier pentru terasă, seturi lounge, ghivece și accesorii pentru exterior.

“Echipa JYSK Mamaia Nord așteaptă cu nerăbdare deschiderea. Cu toții suntem bucuroși că magazinul nostru reprezintă un moment atât de important în evoluția JYSK din România. Deschiderea va fi una specială, cu multe surprize pentru clienți, cu muzică, baloane, oferte foarte bune și un mic dejun care să le dea energie clienților. Dacă acum 3 ani, când inauguram magazinul 100 tot în Constanța, am fost mai reținuți cu privire la activitățile din ziua deschiderii, din cauza pandemiei, acum ne putem bucura din plin de moment și îi invităm pe clienți în număr cât mai mare la deschidere”, a spus Luminița Diciu.

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Europa se pregătește pentru era reginelor! Majoritatea tronurilor vor fi ocupate de femei
Fanatik.ro
Gigi Becali, reacție despre numirea lui Gică Hagi selecționer al României: “Unești fotbalul! Burleanu a făcut cea mai bună mutare”
Capital.ro
Un nou partid în România, cu Călin Georgescu președinte. 2 nume mari vor lipsi sigur din el: L-au folosit și trădat
Playtech.ro
Actul care trebuie depus de două ori pe an de anumiţi pensionari. Legea a intrat în vigoare în 2024
Adevarul
Lumea în pericol. Verdict sumbru după raportul de la Munchen: „Garanțiile de securitate se diluează. Rusia încă are forța să facă o nefăcută”
wowbiz.ro
Rezultatul autopsiei lui Sorin, afaceristul mort împreună cu soția și copilul în accidentul din Iași! Cauza reală a decesului
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Afaceristul Sorin Ciprian Iacob s-a stins din viață în urma unui grav incident rutier, în Ciortești! UPDATE: Femeia însărcinată și copilul și-au pierdut viața la spital
iamsport.ro
Prunea, frapat de ce injecții își făcea fostul patron din Liga 1: ”Efectul? Ca surdul în clopot! Se ducea la Chicago cu avionul privat pentru ele”
MediaFlux
Sfaturile medicale de pe TikTok, Facebook sau Instagram îți pot pune viața în pericol!
stirilekanald.ro
Moartea a făcut prăpăd în Caraș-Severin. Trei persoane au murit după ce un TIR și un microbuz s-au ciocnit violent
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj