Fază HALUCINANTĂ la meciul FC Nantes – PSG. Arbitrul a lovit un jucător peste picioare, apoi l-a eliminat VIDEO

FC Nantes, cu Ciprian Tătăruşanu integralist, a fost învinsă, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de liderul Paris Saint-Germain, în etapa a 20-a din campionatul Franţei. În prelungirile meciului, a avut loc o fază care a declanşat un scandal imens.

15 ian. 2018, 08:35

În minutul 91, Mbappe a scăpat pe contraatac şi a fost deposedat în careul de 16 metri de un adversar, fază în care arbitrul a fost bruscat din neatenţie de Diego Carlos, la aproximativ 30 de metri de poartă. Oficialul partidei l-a lovit la rândul său peste picioare pe jucătorul celor de la Nantes, în mod intenţionat, apoi l-a sancţionat cu al doilea cartonaş galben şi l-a eliminat!

Cel mai CIUDAT GOL din istorie. A tras în bară la penalty, dar ce a urmat depăşeşte orice imaginaţie VIDEO

Arbitrul în cauză este experimentatul Tony Chapron, în vârstă de 45 de ani, pe lista FIFA din 2007.