FC Botoşani – Gaz Metan 1-0 în etapa a 11-a din PLAY OUT LIGA 1. Vezi CLASAMENTUL

FC Botoşani a învins, vineri, pe teren propriu, cu 1-0, pe Gaz Metan Mediaş, în primul meci din etapa a 11-a a play-out-ului Ligii 1.

17 mai 2019, 18:57

FC Botoşani s-a impus în faţa lui Gaz Metan Mediaş prin golul marcat de Rodriguez, în minutul 44, din penalty. În minutul 66, oaspeţii au rămas în inferioritate numerică, Marius Constantin fiind eliminat.

FC BOTOŞANI – GAZ METAN 1-0 (1-0)

Rodriguez 44p

FC Botoşani: Fraisl – Miron, Piţian, Burcă (Holzmann ’49) – Patache, J. Rodriguez, E. Papa, Oaidă – Ongenda (Târşa ’87), Golofca (Buş ’79), Fabbrini. Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Gaz Metan: Pleşca – Pleaşcă (Yazalde ’78), Larie, M. Constantin, Buşu – Fofana, L. Aurelio – Mailat, Caiado (Costea ’69), Ivanov (Micael ’70) – Rondon. Antrenor: Edi Iordănescu.

Clasament

Sâmbătă au loc în play-out partidele Poli Iaşi – Hermannstadt şi Concordia Chiajna – Dinamo, iar meciul FC Voluntari – Dunărea Călăraşi este programat duminică.