FC Viitorul a debutat cu o înfrângere cu Dunărea Călăraşi, scor 0-1. Ianis Hagi a ratat un penalti

Formaţia FC Viitorul a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa Dunărea Călăraşi, într-un meci din prima etapă a Ligii I, în care Ianis Hagi a ratat un penalti.

22 iul. 2018, 17:51

Golul a fost marcat de Honciu, în minutul 4, dintr-o lovitură liberă, potrivit news.ro.

În minutul 44, Straton a apărat un penalti executat de Ianis Hagi.

FC Viitorul a rămas în inferioritate numerică în minutul 83, când a fost eliminat Tudor Băluţă.

Meciul a fost întrerupt în repriza a doua aproape un sfert de oră, din minutul 64, din cauza unei pene de curent. Pe parcursul reprizei secunde, timp de mai multe minute la Ovidiu a plouat torenţial.