FC Voluntari – Astra 1-1 în etapa a 20-a din Liga 1. Alibec a fost eliminat! VEZI CLASAMENTUL

FC Voluntari a terminat la egalitate, 1-1, meciul disputat sâmbătă, pe teren propriu, cu Astra Giurgiu, în etapa a 20-a din Liga 1.

15 dec. 2018, 13:59

FC Voluntari a deschis scorul prin Hodorogea, în minutul 50. Pentru Astra a înscris Belu-Iordache în minutul 85. În minutul 90+3, Denis Alibec a fost eliminat pentru o intrare periculoasă la un adversar.

FC Voluntari: Vâtcă – A. Vlad, Armaş (Hodorogea 34), Balaur, Bucurică – Ricardinho, I. Gheorghe – G. Deac (Pîrcălabu ’65), Gadze (Kabasele ’62), Căpăţână – Tudorie. Antrenor: Cristiano Bergodi.

Astra: Lazar – Belu-Iordache, Cestor, Bejan, Radunovic (Begue ’46) – Mrzljak, Butean – N. Roşu, Alibec, Llullaku – Zoua (Buş ’60). Antrenor: Costel Enache.