FC VOLUNTARI – CFR CLUJ 0-3 în etapa a 20-a din Liga 1. VEZI CLASAMENTUL

CFR Cluj s-a impus, vineri, pe terenul celor de la FC Voluntari, scor 3-0, şi s-a distanţat la 8 puncte faţă de FCSB, care va juca, duminică, acasă, cu Juventus Bucureşti.

01 dec. 2017, 20:33

Meciul a fost echilibrat în prima jumătate de oră, apoi CFR s-a dezlănţuit după marcarea primului gol. Ardelenii au deschis scorul cu 4 minute înainte de pauză, când Omrani a profitat de o neatenție a lui Răuță și a înscris cu un șut la colțul scurt. Omrani a fost din nou în centrul acțiunii în minutul 74, când i-a oferit o pasă decisivă lui Ciprian Deac și acesta a marcat. Echipa lui Dan Petrescu a stabilit scorul final 5 minute mai târziu prin Păun după o nouă gafă în apărarea ilfovenilor.

FC VOLUNTARI – CFR CLUJ 0-3 (0-1) GOLURILE VIDEO AICI

Omrani 41, C. Deac 74, Al. Păun 78

FC Voluntari: Balauru – Achim, I. Balaur, M. Popescu, Acsinte (58 Iovanovici) – C. Lazăr, Răuță – Căpățână (58 G. Deac), L. Marinescu (78 Cernat), Vl. Olteanu – Ad. Bălan.

CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Nascimento, Mureșan, Camora – Hoban, Djokovic – C. Deac (80 Nouvier), Culio (76 L. Rus), Păun – Omrani (83 Balde).