FC VOLUNTARI – DINAMO, scor 1-3. „Câinii” obţin a treia victorie consecutivă şi trec peste Steaua în clasament

Dinamo București a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 3-1 (2-0), luni, într-un meci disputat, în mod paradoxal, în deplasare, pe Stadionul Dinamo, în etapa a 19-a Ligii I de fotbal.

30 nov. 2015, 21:17

Dinamo a deschis scorul după doar 36 de secunde de joc, prin camerunezul Eddy Gnohere, însă ilfovenii au avut un gol perfect valabil anulat de arbitru în minutul 30, Andrei Chivulete considerând că Adrian Bălan a faultat în atac. Dinamo și-a mărit avantajul înainte de pauză, prin Steliano Filip (42), iar al treilea gol a fost marcat de Paul Anton, cu un șut sub transversală (60).

Golul echipei antrenate de Gigi Mulțescu a fost reușit de fundașul croat Hrvoje Spahija (65).

FC Voluntari a pierdut primul meci din ultimele cinci jucate acasă, iar Dinamo a obţinut a treia victorie consecutivă şi a depăşit Steaua în clasament, urcând pe 4, cu 33 de puncte.