FC VOLUNTARI – STEAUA 2-3 în etapa a 10-a din Liga I. VEZI rezumatul VIDEO şi CLASAMENTUL

Steaua a câștigat cu mari emoții, duminică, meciul de la Ploiești cu FC Voluntari, scor 3-2, în etapa a 10-a din Liga I.

25 sept. 2016, 19:21

FC Voluntari a deschis scorul prin Ivanovici în minutul 25. Adi Popa a făcut 1-1 la doar 3 minute după ce Voluntari deschisese scorul. Boldrin a adus-o pe Steaua în avantaj dintr-un penalty obținut de De Amorim. Enache și-a intrat în rol în minutul 59 și a comis-o la golul egalizator al lui Bălan. Momcilovic a adus cele 3 puncte Stelei cu un gol cu capul după o centrare a lui Boldrin.

Steaua rămâne lider, cu 23 de puncte în 10 etape, cu 3 peste CSU Craiova, pe care o întâlnește etapa viitoare.

FC Voluntari rămâne cu 11 puncte și este pe locul 9, la egalitate cu Concordia Chiajna.

FC VOLUNTARI – STEAUA 2-3 (1-1) GOLURILE VIDEO AICI

Ivanovici 25, Ad. Bălan 59 / Ad. Popa 28, Boldrin 51p, Momcilovic 85

FC Voluntari: Bornescu – Filipov, Balaur, Maftei, Acsinte – Novac – Căpăţână (Popadiuc 69), Marinescu, Cernat, Ivanovici – A. Bălan (Lungu 79).

Steaua: Niţă – Tamaş (Enache 58), Moke, Toşca, Momcilovic – Muniru, Achim (Tudorie 58) – A. Popa, Boldrin, De Amorim – Fl Tănase (Jakolis 77).

Tot duminică: Poli Timiţoara – ASA Tg. Mureş 0-1.