FCSB a remizat în primul amical al iernii. Trupa lui Teja a avut adversar din Elveţia

FCSB a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul amical susţinut, joi, în compania echipei FC Lucerna, în stagiul de pregătire din Spania.

17 ian. 2019, 17:18

Antrenorul Mihai Teja a început meciul cu formula: Bălgrădean – Benzar, Planic, Bălaşa, J. Morais – Nedelcu, Matei – D. Man, Fl. Tănase, Fl. Coman – R. Rusescu. Pe parcurs au mai intrat Mihai Roman, Alexandru Stan, Jakolis, Moruţan, Zlatinski, Gnohere şi Stoian.

Florentin Matei, primul transfer al FCSB în această iarnă, s-a accidentat şi a fost schimbat în minutul 41. Cel mai probabil e vorba de o mică întindere, iar jucătorul va reveni la antrenamentele normale în zilele următoare.

Bogdan Planic (17), Florinel Coman (20) şi Mihai Roman I (87) au ratat cele mai mari ocazii ale vicecampionilor. Lucerna, formaţie aflată pe locul 5 în Elveţia, a irosit ocazii mai clare în acest meci, în care a dominat repriza secundă.

În următorul meci, la 20 ianuarie, FCSB va evolua cu Shanghai Greenland Shenhua (China).