FCSB, Craiova și Sepsi și-au aflat adversarele din Conference League

Miercuri a avut loc tragerea la sorți pentru turul II preliminar din Conference League, faza în care intră FCSB, Craiova și Sepsi. 
Filip Stan
16 iun. 2021, 15:15
FCSB, Craiova și Sepsi și-au aflat adversarele din Conference League

FCSB, Craiova și Sepsi și-au aflat adversarele din Conference League. Turul I se juca pe 8 și 15 iulie. Partidele din turul II al Conference League se vor juca pe 22 și 29 iulie. Pe 19 iulie va avea loc tragerea petru turul III, care se joacă pe 5 și 12 august. Play-off-ul UEFA Conference League e programat pe 19 și 26 august (tragere are loc pe 2).

FCSB, Craiova și Sepsi și-au aflat adversarele din Conference League

Craiova își începe aventura din Conference League pe teren propriu. Adversara oltenilor se va alege din dubla KF Laci (Albania) – FK Podgorica (Muntenegru).

La debutul în cupele europene, Sepsi Sfântu Gheorghe va juca fie cu Spartak Trnava (Slovacia), fie cu Mosta FC (Malta). Covăsnenii vor juca manșa tur în deplasare.

FCSB și-a aflat adversara din turul II al Conference League. Roș-albaștrii vor da piept cu Șahtior Karagandy din Kazahstan. Meciul tur va avea loc pe teren propriu.

 CFR Cluj, adversar facil în turul I preliminar al UEFA Champions League

CFR Cluj, care va juca în turul I cu Borac Banja Luka, va juca în turul doi al UEFA Champions League cu învingătoarea meciului dintre Fola Esch (Luxemburg) / Lincoln Red Imps (Gibraltar). În cazul în care nu va trece de bosnieci, CFR Cluj se va duela în turul II din Conference League cu învingătoarea din dubla FK Zalgiris Vilnius (Lituania) – Linfield (Irlanda de Nord).

DailyBusiness
CNN: Iranul vine cu o cerere nouă de a pune capăt războiului – ce i-ar putea aduce miliarde
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Fiul miliardarului Ion Țiriac, imagine specială alături de un simbol al loialității: ”Unele lucruri nu se schimbă niciodată”
Capital.ro
Doliu în sportul românesc. România a pierdut un fost jucător şi antrenor. A câştigat de 8 ori campionatul cu Steaua
Playtech.ro
Carnea mai sănătoasă care înlocuiește mielul pe masa de Paște. Tot mai mulți români o aleg
Adevarul
Viktor Orbán se îndreaptă spre înfrângere. Săptămâna care a zguduit politica din Ungaria: corupție, spionaj și banii rușilor
wowbiz.ro
Codruța Filip, în brațele lui Valentin Sanfira. Imaginile emoționante care au făcut înconjurul internetului. Cum au fost surprinși la Sala Palatului, înainte să anunțe divorțul
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O mamă și copilul ei de un an au fost găsiți fără suflare într-un lac. Cum au arătat ultimele clipe din viața lor
iamsport.ro
Nu Hagi! Un membru al Generației de Aur, numit cel mai mare jucător din lume de fostul său coleg: ”Într-un top mondial al fotbaliștilor, îl puneam pe primul loc!”
MediaFlux
Horoscopul norocului pentru săptămâna 30 martie – 5 aprilie 2026. Zodiile care vor da lovitura pe plan financiar
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj