HALUCINANT. Femeia care şi-a aruncat copilul de pe PODUL GRANT a mai încercat de două ori să-l ucidă

Mama care şi-a aruncat, joi, fetiţa dintr-un taxi, nu este la prima tentativă. Femeia a mai încercat de două ori să-şi ucidă bebeluşul. Miercuri, în timp ce aceasta se afla la Băile Felix, a fost nevoie de intevenţia poliţiei după ce i-a dat micuţei să bea alcool, informează surse din Poliţie.
Romania TV
11 oct. 2012, 13:30
HALUCINANT. Femeia care şi-a aruncat copilul de pe PODUL GRANT a mai încercat de două ori să-l ucidă

Potrivit anchetatorilor, femeia are 40 de ani şi a fost grefieră la Curtea de Apel Oradea. Femeia a mai încercat de două ori să-i ucidă copila. Ultima dată miercuri, la Băile Felix. Poliţia a intervenit ca urmare a unei sesizări potrivit căreia femeia îi dă să bea alcool copilului ei.

În cursul zilei de joi, orădeanca s-a urcat împreună cu fetiţa în tren şi a venit la Bucureşti. A luat un taxi din faţa Gării de Nord, iar pe Podul Grant a deschis portiera şi a aruncat fetiţa din maşină.

Copila de o lună şi jumătate a fost transportat cu ambulanţa la Spitalul „Marie Curie”. Din primele investigaţii, copilul are un traumatism cranio-cerebral minor.

Potrivit coordonatorul SMURD Bucureşti, medicul Bogdan Opriţa, la sosirea ambulanţei mama ţinea bebeluşul în braţe şi a refuzat să permită medicilor să-l examineze.

„La faţa locului am găsit-o pe mamă cu bebeluşul în vârstă de aproximativ o lună şi jumătate în braţe. La o primă evaluare starea copilului nu era gravă, prezenta doar un traumatism cranio-cerebral minor. Mama nu a permis medicilor ca bebeluşui să fie examinat în amănunţime motiv pentru care am stabilit, împreună cu colegii de la Poliţie ca amândoi să fie transportaţi la Spitalul Marie Curie. Pentru faptul că mama nu a dat voie personalului ambulanţei să examineze copilul relevă faptul că ar putea avea o suferinţă psihică”, a declarat la România TV, Bogdan Opriţa, reprezentant SMURD.

Taximetristul a declarat că femeia se afla pe bancheta din spate şi încerca să-şi adoarmă copilul. „Am luat-o pe femeie de la Gara de Nord. A deschis uşa de la taxi intenţionat”, a declarat taximetristul.

 

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Gheorghe Dincă a ajuns pe mâinile medicilor! Ce a pățit monstrul din Caracal, în penitenciar
Fanatik.ro
La câteva zile după ce și-a anunțat retragerea din tenis, Sorana Cîrstea face dezvăluiri neașteptate: ”A fost o relație de dragoste-ură”
Capital.ro
EXCLUSIV Dan Andronic și Victor Ciutacu, despre Călin Georgescu și cum arată jocul nervilor din jurul mișcării suveraniste
Playtech.ro
„Ți-am zis” vs. „Ți-am spus”. Una dintre variante este greşită, poţi ghici care?
Adevarul
Încrederea ucrainenilor în Zelenski este în scădere. Doar aproximativ 20% ar vota pentru actualul președinte, arată un nou sondaj
wowbiz.ro
Vești de ultimă oră despre starea lui Dan Petrescu. Fiicele lui au venit de urgență în țară: „A slăbit 30 de kilograme”
Economica.net
Cea mai nouă ofertă PPC - Scad preţurile la energie electrică
kanald.ro
Industria în care are loc un val de concedieri. Sute de angajați rămân fără loc de muncă în brag de sărbători
iamsport.ro
FCSB a câștigat lupta cu Rapid: internaționalul român, la un pas de a semna cu campioana! Finanțatorul a anunțat: ”Aproape am bătut palma”
MediaFlux
Modificări la pensie din 2026. Modul de calcul pentru vechimea în muncă se schimbă complet
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru români!
substantial.ro
Matematica devine joacă: 5 jocuri care fac cifrele prietenoase