Femeie dată în urmărire generală în Ungaria pentru furt, găsită printre umeraşele unui șifonier din București

O femeie care era căutată de poliţiştii din Ungaria după ce a fost arestată pentru furt, a fost găsită într-un șifonier, într-un apartament din București.
Alina Costache
28 ian. 2021, 13:53
Femeie dată în urmărire generală în Ungaria pentru furt, găsită printre umeraşele unui șifonier din București

Femeie dată în urmărire generală Ungaria pentru furt, găsită într-un șifonier, din București. Judecătorii din Ungaria au emis în 21 noiembrie 2020 un mandat european de arestare pentru infracțiunea de furt, pe numele acesteia. Femeia a fost găsită joi dimineață, într-un apartament din sectorul 5 din București, unde polițiștii au făcut percheziții.

Femeie dată în urmărire generală Ungaria pentru furt, găsită într-un șifonier, din București. Anunţul făcut de autorităţi

Ea era ascunsă într-unul din șifonierele din apartament.Femeia acuzată de furt este căutată de poliţie de anul trecut, din octombrie 2020, când autorităţile din Ungaria au emis anul trecut un mandat european de arestare pe numele ei.

Crezând că va putea scăpa de ochii vigilenţi ai poliţiştilor care ştiau unde se află, femeia s-a ascuns într-un şifonier din apartament, însă visul ei a fost spulberat de unul dintre agenţii care, curios din fire, a deschis uşile şifonierului şi a găsit-o printre umeraşe.

„În această dimineată, polițiști ai Serviciului de Investigații Criminale din cadrul Poliției Capitalei au depistat o femeie, împotriva căreia autoritățile judiciare din Ungaria au emis la data de 21 octombrie 2020, un mandat european de arestare pentru săvârșirea infracțiunii de furt.

În urma descinderii  la o adresa din sectorul 5, femeia urmărită a fost descoperită ascunzându-se într-unul din șifonierele din apartament”, se arată în comunicatul de presă al Poliţiei.

Un caz similiar a fost şi la începutul acestui an. În Marea Britanie au fost capturați doi indivizi chiar în momentul în care realizau un jaf, după ce unul dintre ei s-a așezat din greșeală pe telefon și a sunat chiar la poliție, scrie Digi 24.

Polițiștii i-au declarat pe aceștia „cei mai ghinioniști spărgători din lume. În timpul unui jaf, unul dintre hoți s-a așezat pe telefonul mobil din buzunar și a sunat la 999″, au explicat oamenii legii.

„Am primit un apel în care erau descrise faptele lor, până în momentul în care ofițerii au ajuns și i-au arestat”, a adăugat unul din ofițeri. Acesta a distribuit pe rețelele de socializare întâmplarea, asemânându-i pe cei doi cu celebrii tâlhari ghinioniști din „Singur acasă”. Postarea a ajuns virală în scurt timp.

Citeşte şi: Marian Zlotea a fost dat în urmărire, după ce a fugit înainte de condamnare. Pedeapsa primită de fostul europarlamentar PSD

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Noi informații în cazul fetei de 13 ani care și-a înjunghiat tatăl pentru a-și salva mama! Ce a declarat viceprimarul localității
Fanatik.ro
Bogdan Baratky, concluzie amară pentru jucătorul Rapidului după „Primvs Derby”: „Cu lotul valid, va fi greu să îl mai regăsim titular”
Capital.ro
Salarii de peste 6.000 de euro. Meseriile care schimbă calculele românilor
Playtech.ro
Românii cheltuie mai puțin pentru servicii. Domeniile în care încasările au scăzut cel mai mult în 2026
Adevarul
Marea ipocrizie de la Evaluarea Națională: de ce preferăm note umflate în locul unei testări reale
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Cine suportă costurile tratamentului Alinei Pușcău din America. Dan Alexa, dezvăluiri despre starea modelului: „Costă undeva la jumătate de milion. Situația e gravă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O fetiță de 4 ani și-a pierdut viața pe patul de spital, după ce a fost infectată cu difterie
iamsport.ro
A spus care ar fi motivul real pentru care Baiaram nu a plecat încă de la Craiova: ”Asta e de fapt povestea!”
MediaFlux
Războiul merdenelelor vs. croissante continuă, chiar dacă La Mița Biciclista și Edmond Niculușcă și-au pus cenușă în cap și și-au cerut, târziu, scuze. Nea Mihai a dat lovitura, în timp ce primarul Ciucu s-a băgat și el în seamă
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat