Femeia găsită moartă într-o cameră de hotel din Ocna Şugatag avea legături cu Guvernul

Femeie din Oradea care a fost găsită moartă în camera sa de hotel, în timp ce se afla la tratament în staţiunea balneo-climaterică Ocna Şugatag, era membră a PSD Bihor și directoarea adjunctă a Școlii Gimnaziale nr. 11.
Romania TV
12 aug. 2017, 08:11
Femeia găsită moartă într-o cameră de hotel din Ocna Şugatag avea legături cu Guvernul

Nicoleta Negrean era și membră a PSD Bihor. Ea suferea de câțiva ani de diabet și era apropiată a Ministrului Sănătății, Florian Bodog care s-a intresat personal de circumstanţele în care femeia a decedat în staţiunea balneo-climaterică Ocna-Şugatag.

„Femeia avea vârsta de 44 de ani, venise din Oradea pentru a urma o serie de tratamente specifice în staţiunea Ocna Şugatag, judeţul Maramureş. Aceasta a fost descoperită fără viaţă în camera complexului hotelier. E posibil ca decesul să fi survenit pe fondul unor probleme de sănătate”, a spus reprezentanta IPJ Maramureș, potrivit bihon.ro.

Poliţiştii care au efectuat primele cercetări în acest caz susţin că nu ar exista suspiciuni privind decesul turistei. Cu toate acestea, presa din maramureș scrie că această dramă conturează o situaţie bizară: la acelaşi hotel a mai murit săptămâna trecută a fost găsit decedat un bărbat din… Oradea, fostul director al Băilor Felix, iar unitatea este patronată chiar de o orădeancă. Presa nu dezvăluie însă nici numele hotelului, nici al patroanei.

Trupul femeii a fost transportat la Spitalul Orăşenesc Sighetu Marmaţiei, pentru efectuarea necropsiei, în urma căreia se va stabili cu exactitate cauza morţii.

A fost găsită moartă în camera de hotel

DailyBusiness
Erdogan amenință Israelul cu intervenția: Tensiunile dintre Ankara și Ierusalim escaladează
Spynews
Fiica lui Sile Cămătaru, jignită în ultimul hal: “O găsim la vitrină…”. Cum a reacționat
Fanatik.ro
Transfer-șoc! Fostul star de la FCSB, aproape să semneze
Capital.ro
Reguli noi pentru gunoi din 31 martie. Ce obiecte NU trebuie aruncate în containerele de reciclare
Playtech.ro
Ce este recesiunea economică şi cum afectează cetăţeanul de rând. Ce trebuie să faci ca să nu pierzi bani
Adevarul
Șoc în fotbal: fostul portar Alex Manninger a murit într-un accident rutier îngrozitor. A intrat cu mașina într-un tren de pasageri
wowbiz.ro
Nepotul lui Mircea Lucescu, dezvăluirea care îți va rupe sufletul. ”Și-a dorit să mergem împreună, dar n-am mai apucat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
17 persoane și-au pierdut viața şi aproape 100 au fost rănite, după ce Rusia a atacat Ucraina cu drone şi proiectile. Cum a răspuns Kievul
iamsport.ro
Fotbalistul Generației de Aur, suspendat 6 luni de Mircea Lucescu pentru că a luat o boală cu transmitere sexuală
MediaFlux
Izvorul Tămăduirii 2026. Tradiții și miracole în Vinerea Luminată. Ce este interzis și ce este obligatoriu astăzi
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj