Fetiţă de 7 ani căutată de poliţişti după ce a fost luată de tatăl ei, iranian, acum 12 zile

Poliţiştii caută o fetiţă de 7 ani luată de acasă în urmă cu 12 zile, din satul Mălâncrav, de către tatăl ei, un cetăţean iranian, care a încălcat un ordin de protecţie dat pentru minoră şi mama sa, bărbatul având acum dosar penal, se arată într-un comunicat de presă al Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Sibiu.
Romania TV
11 aug. 2019, 18:55
Fetiţă de 7 ani căutată de poliţişti după ce a fost luată de tatăl ei, iranian, acum 12 zile

„Poliţiştii Serviciului Investigaţii Criminale Sibiu caută o minoră în vârstă de 7 ani, din judeţul Sibiu, semnalată de către mamă ca dispărută după ce ar fi plecat de la domiciliul din localitatea Mălâncrav, judeţul Sibiu, împreună cu tatăl într-o direcţie necunoscută. Femeia, în vârstă de 29 de ani, domiciliată în Mălâncrav, a sesizat Inspectoratul de Poliţie Judeţean Sibiu despre faptul că soţul său a încălcat dispoziţiile unui ordin de protecţie emis de Judecătoria Mediaş, constând în aceea că bărbatul nu a predat mamei reclamante minora în vârstă de 7 ani, fiica acestora. Semnalmente: înălţime 1,10 m, greutate 26 – 30 kilograme, păr şaten, fir lung, uşor ondulat, faţă ovală, ten alb, constituţie atletică, corespunzătoare vârstei”, se mai arată în comunicatul IPJ Sibiu.

Persoanele care pot oferi informaţii despre această minoră sunt rugate să sune gratuit la numărul unic pentru apeluri de urgenţă 112 sau să anunţe cea mai apropiată unitate de poliţie.

Cetăţeanul iranian este căutat de poliţişti după ce a încălcat hotărârea judecătorească şi şi-a lovit soţia.

„În cauză, la nivelul IPJ Sibiu s-a deschis un dosar de cercetare penală privind săvârşirea infracţiunii de nerespectare a unei hotărâri judecătoreşti, iar poliţiştii Serviciului de Investigaţii Criminale Sibiu desfăşoară activităţi specifice în vederea depistării minorei. În urma investigaţiilor preliminare efectuate s-a stabilit următoarea stare de fapt: la data de 31 iulie, în jurul orei 3,00, prin apel 112, femeia a sesizat Inspectoratul de Poliţie Judeţean Sibiu cu privire la faptul că, în seara zilei de 30 iulie, între aceasta şi soţul ei a izbucnit un conflict care a degenerat în acte de violenţă între cei doi soţi, bărbatul plecând de la domiciliu împreună cu fiica, într-o direcţie necunoscută. Ca urmare a cercetărilor efectuate privind conflictul dintre cei doi soţi, poliţiştii au deschis un dosar penal privind săvârşirea infracţiunilor de violenţă în familie, respectiv lovire sau alte violenţe. Totodată, poliţiştii au emis un ordin provizoriu de protecţie a femeii. La data de 9 august, Judecătoria Mediaş a emis împotriva bărbatului un ordin de protecţie prin care acestuia i se interzice apropierea de femeie, dar şi de cei doi minori, fiica în vârstă de 7 ani şi fiul în vârstă de 4 ani”, au mai precizat reprezentanţii IPJ Sibiu.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Cum a fost surprinsă Ivana Knoll, frumoasa fană a Croației, pe străzile din SUA, înainte de meciul țării sale cu Anglia de la Cupa Mondială
Capital.ro
Programul „Viața la țară” devine lege: sprijin pentru gospodării și turism rural
Playtech.ro
Card sau cash? Metoda de plată care te face să cheltui mai mulţi bani în fiecare lună
Adevarul
De ce războiul din Iran înseamnă pentru SUA o înfrângere mai severă decât în Vietnam. Explicațiile unui expert
wowbiz.ro
A murit Lucian Isar, cunoscut și ca Lucică Diamanta! Bărbatul s-a stins la doar 44 de ani din cauza unei boli autoimune
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 69 de ani și-a pierdut viața după ce a mâncat o bucată de brânză. Soția i-o oferise cadou de Ziua Îndrăgostiților
iamsport.ro
”Am fost pur și simplu un idiot!”. Legenda României regretă decizia luată în privința naționalei: ”Eram foarte impulsiv, foarte orgolios, am greșit”
MediaFlux
Lista completă a miniștrilor din Guvernul Veștea. Care sunt surprizele înainte de depunerea listei în Parlament (Surse)
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?