Fiica Elenei Lasconi, Oana, primul mesaj după ce mama ei a trecut în „marea finală”: „A supraviețuit de la salariu la salariu chiar dacă era persoană publică”

Oana, fiica Elenei Lasconi, a avut o primă reacție după ce mama ei l-a învins pe Marcel Ciolacu și a trecut în turul II al alegerilor prezidențiale alături de candidatul independent Călin Georgescu.
Alina Costache
26 nov. 2024, 12:50
Fiica Elenei Lasconi, Oana, primul mesaj după ce mama ei a trecut în „marea finală”: „A supraviețuit de la salariu la salariu chiar dacă era persoană publică”
Primul mesaj transmis de fiica Elenei Lasconi, după ce mama ei a trecut în turul doi al alegerilor prezidențiale

Oana Lasconi, fiica Elenei Lasconi, a transmis un mesaj de susținere pentru mama sa, după ce candidata USR a ajuns în turul al doilea al alegerilor prezidențiale. Tânăra a subliniat cât de mult o admiră pe cea care i-a dat viață și care a sacrificat foarte multe de-a lungul anilor pentru un viitor mai bun. Oana a dezvăluit lucruri neștiute despre mama sa.

Citește și: Cum arăta Elena Lasconi în tinerețe. Fosta vedetă Protv era incredibil de frumoasă și semăna leit cu Andreea Esca

„Eu am votat-o pe mama mea, Elena Lasconi, de care sunt incredibil de mândră. Este SINGURUL candidat care chiar vrea să fie președintele tuturor! Mulți au impresia că știu care e relația dintre noi și câte sacrificii a făcut pentru mine, însă e doar o impresie.

Mama este cel mai muncitor și generos om pe care l-am cunoscut vreodată. Doar eu și cei din jurul ei știm de câte ori a dat de mâncare la toată lumea, cum a fost acolo pentru ceilalți chiar și la miezul nopții, cum a supraviețuit de la salariu la salariu chiar dacă era persoană publică, pentru că pentru ea nu a contat niciodată banul.

Eu prioritizez viața umană înaintea banului nu degeaba, ci pentru că astea sunt lecțiile pe care le-am învățat de la familia Lasconi. Când mă uitam la meciuri de fotbal seara cu bunicul meu, tatăl mamei, îl întrebam: „Cu cine ții?”, el zicea „Cu cei mai slabi, că ei au nevoie cel mai mult”.

În perioada asta au apărut multe minciuni despre mama și, într-un fel, tocmai asta ne demonstrează de ce este atât de important să o susținem! Trebuie să scăpăm de această mafie PSD-PNL care ține România în loc și să alegem un președinte care-i respectă pe toți. Nu se mai poate așa! E timpul pentru un nou capitol”, este mesajul postat de Oana Lasconi pe Instagram.

Citește și: Scenariile pentru turul doi al alegerilor prezidențiale. Călin Georgescu și guvern AUR sau Elena Lasconi și guvern PSD-PNL-USR-UDMR

Elena Lasconi se bate în turul doi al alegerilor prezidențiale cu independentul Călin Georgescu. Candidata USR a reușit să obțină 1.772.503 voturi(19,18 %) și să se claseze pe locul doi în primul tur al alegerilor prezidențiale.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Cine sunt Remi și Bianca, cel de-al doilea cuplu care își testează relația la Insula Iubirii, sezonul X! Au o diferență de vârstă de peste 10 ani
Fanatik.ro
Marcel Pușcaș îi ia apărarea lui Radu Drăgușin după 0-4 la debut: „Malen și Dybala nu sunt Bîrligea și Boutoutaou!”
Capital.ro
Statul dă 500 de lei pentru rechizite în anul școlar 2026-2027. Cine sunt cei care vor primi banii și când se depun cererile
Playtech.ro
Analizele medicale gratuite s-ar putea face fără goana de la începutul lunii. Ce vrea să schimbe CNAS
Adevarul
Jaf ca în filme la Londra: Trei români au săpat un tunel spre un magazin de bijuterii
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Cine suportă costurile tratamentului Alinei Pușcău din America. Dan Alexa, dezvăluiri despre starea modelului: „Costă undeva la jumătate de milion. Situația e gravă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Klaus-Michael Kühne, miliardarul german cu o avere de 44 de miliarde de dolari, a încetat din viață la 89 de ani
iamsport.ro
”Noua Nadia”, dezvăluiri despre momentul care i-a schimbat cariera: ”A fost mai dificil emoțional”
MediaFlux
Rusia pregătește un posibil atac asupra NATO! Directorul CIA, vizită secretă la Moscova pentru a-l avertiza pe Putin
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat