Fiul fostului ministrul de Externe Ramona Mănescu, bătut pe litoral de patronul unui restaurant

Fiul fostului ministrul de Externe Ramona Mănescu a fost bătut pe litoral, anunţă România TV. Incidentul s-a petrecut în Constanţa, pe Faleza Nord. Agresorii sunt un interlop din Constanţa, patron al unui restaurant, şi bodyguardul său. Cei doi au fost reţinuţi pentru 24 de ore, iar magistraţii au decis plasarea lor sub control judiciar pentru 60 de zile. 
Romania TV
13 aug. 2020, 12:27
Fiul fostului ministrul de Externe Ramona Mănescu, bătut pe litoral de patronul unui restaurant

Oamenii legii au fost chemaţi prin 112 să intervină marţi seara pentru că în zona blocurilor Spectrum din Constanţa are loc un scandal şi că un tânăr este agresat de mai multe persoane.

Ajunşi la faţa locului, poliţiştii au aflat că mai mulţi indivizi au agresat un tânăr de 21 de ani, după care au fugit. Tânărul agresat este unul dintre fiii fostului ministru liberal Ramona Mănescu, iar agresorii sunt un patron de restaurant din Constanţa şi un bodyguard al acestuia.

Potrivit Focus Press, scandalul ar fi pornit de la un loc de parcare. Fiul Ramonei Mănescu le-a atras atenţia că i-au ocupat locul, moment în care interlopul a decis să îi dea o lecţie.

După identificarea loc, aresorii au fost reținuţi pentru 24 de ore, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice, magistraţii au dispus luarea măsurii controlului judiciar pe o perioadă de 60 de zile. Cercetările continuă pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care s-a produs evenimentul și identificarea tuturor persoanelor implicate.

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Europa se pregătește pentru era reginelor! Majoritatea tronurilor vor fi ocupate de femei
Fanatik.ro
Liga Națiunilor 2026/2027: tragerea la sorți, urne, program și adversarii României. Maghiarii, răspuns surprinzător la întrebarea „Vreți România?”
Capital.ro
Locatarii și asociațiile de proprietari nu pot contesta în justiție. Documentele de la Primărie care trebuie acceptate
Playtech.ro
Angajații de la Metrorex se confruntă cu cea mai grea situație din ultimii 20 de ani. 'Bani nu sunt, s-au tăiat bonusuri'
Adevarul
Mutarea strategică de la Ministerul Apărării. Adevărata miză a centrelor militare, explicată de generalul Bălăceanu
wowbiz.ro
Imagini cumplite de la priveghiul familiei moarte în accidentul din Iași! Diana va fi înmormântată ținându-și fetița în brațe: „Dacă te-ar fi cunoscut părinții tăi…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident rutier grav în Bistrița Năsăud! Un bărbat și-a pierdut viața după ce a fost izbit de o mașină. Acesta a traversat neregulamentar strada
iamsport.ro
Bombă! 'Am informații 400%'. Numele selecționerului care ar urma să stea pe bancă la meciul cu Turcia. Gică Hagi ar fi refuzat
MediaFlux
Probleme pentru Viktor Orban! Ungaria, obligată să dea înapoi Comisiei Europene 10 miliarde de euro
stirilekanald.ro
Diana va fi înmormântată cu onoruri militare. Viitoarea mămică a murit împreună cu fetița din pântec și cu soțul afacerist, Sorin Iacob, în tragedia din Iași
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat