Fiul lui Michael Jackson suferă de BOALA RARĂ care i-a distrus viaţa tatălui său

Prince Jackson, primul născut al megastarului Michael Jackson, suferă, se pare, de aceeaşi boală care l-a împins pe tatăl său la nenumărate operaţii estetice. Dovada se regăseşte într-o fotografie a tânărului de 16 ani, în care se vede cu ochiul liber că acesta a început deja să se transforme.
Romania TV
14 aug. 2012, 13:51
Fiul lui Michael Jackson suferă de BOALA RARĂ care i-a distrus viaţa tatălui său

Schimbarea culorii pielii lui Michael Jackson a fost unul dintre cele mai controversate subiecte legate de viaţa megastarului. Din puştiul de culoare care făcea furori cu Jackson Five, Michael s-a transformat treptat într-un bărbat cu pielea albă ca laptele. Mulţi au spus că a făcut operaţii de transplant, alţii că a apelat la tratamente mai mult sau mai puţin convenţionale pentru a-şi albi pielea şi a deveni, astfel, mai atrăgător, sau chiar că a făcut-o pentru că se ruşina cu originile sale afro-americane. Adevărul era însă unul mult mai crud decât atât: Michael Jackson suferea de vitiligo, boală de piele care se manifestă prin apariţia de pete albe pe suprafaţa pielii. Iar acum se pare că boala s-a transmis genetic la fiul cel mare al lui Michael, Prince.

Cazul lui Michael Jackson a fost unul dintre cele mai grave de vitiligo, potrivit dermatologului starului pop. Spre deosebire de majoritatea bolnavilor, la care depigmentarea pielii apare doar în anumite porţiuni de pe corp, la Michael a fost o afecţiune generalizată. De aceea şi numeroasele operaţii estetice la care sa supus Michael Jackson, disperat că ar putea apărea ca un monstru în faţa fanilor care îl adulau.

CITEŞTE ŞI: Dezvăluiri incendiare despre Michael Jackson: Artistul slăbea 2 kg în câteva zeci de minute VIDEO

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Care este, de fapt, relația actuală dintre Ilie Năstase şi Ioana. Soția fostului mare tenismen explică situația: ”Eu îmi respect angajamentele”
Capital.ro
Construcții ilegale în mediul urban. Primăria le va demola. Reguli și amenzi pentru cine crește păsări la oraș
Playtech.ro
Regulă nouă la bloc. Ce trebuie să declari în 10 zile şi cine stabileşte câte persoane locuiesc într-un apartament
Adevarul
Viețuitoarele cu cea mai dureroasă înțepătură din lume: „Senzație de deces iminent. Unii au implorat medicii să îi lase să moară”
wowbiz.ro
Mircea Lucescu este condus pe ultimul drum în Vinerea Mare. Semnificația profundă a zilei în care creștinii își plâng Mântuitorul
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident tragic în Joia Mare! Un bărbat și-a pierdut viața în Bihor, după ce utilajul pe care îl conducea a căzut într-o râpă de 7 metri
iamsport.ro
A stat în vacanță la hotelul lui Gică Hagi, dar nu vrea să se mai întoarcă: ”Am renunțat!”. Ce l-a nemulțumit
MediaFlux
Ultimele cuvinte rostite de Răzvan Lucescu, în timpul slujbei de înmormântare a tatălui său. Cum se simțea Mircea Lucescu în ultima perioadă
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj