Florin Andone, debut cu gol în noul sezon din Anglia VIDEO

Publicat: Sâmbătă, 10 August 2019 18:40 // Actualizat: Sâmbătă, 10 August 2019 18:40 // Sursa: romaniatv.net

Florin Andone va avea şanse mici să mai evolueze constant pentru Brighton în noul sezon. "Pescăruşii" l-au transferat pe Neal Maupay, pentru 22 de milioane de euro, iar românul a devenit a treia variantă pentru primul "11". Maupay a fost titular în duelul de pe Vicarage Road, dar internaţional român a marcat imediat ce a intrat pe teren.

Florin Andone a marcat primul gol al sezonului pentru Brighton, la numai un minut după ce a fost trimis pe teren de managerul Potter. Internaționalul român a dus scorul la 2-0 în duelul din deplasare cu Watford, în minutul 65.

Atacantul român a finalizat excelent, cu un șut la colțul scurt, din apropiere, după centrarea perfectă a lui Propper. Bucuria vârfului nostru a fost una pe măsură, ținând cont că acesta luptă pentru un loc în primul 11.

De notat e și faptul că celălalt român de la Brighton, Tudor Băluță, nu a făcut parte din lotul oaspeților.

Intră aici pentru a vedea golul lui Florin Andone!