Florin Salam, MANEAUA SCANDALOASĂ care a dus la război în lumea interlopă. Mesaj AMENINŢĂTOR pentru MANELIST

Versurile unei manele cântată de Florin Salam i-a deranjat pe interlopii clanului Constantin din Iaşi: "Să dispară indienii, unde apar Cordunenii".
Filip Stan
28 iul. 2018, 14:07
Florin Salam, MANEAUA SCANDALOASĂ care a dus la război în lumea interlopă. Mesaj AMENINŢĂTOR pentru MANELIST

Prin intermediul unor filmuleţe postate pe Internet situaţia a degenerat iar membrii clanurilor Corduneanu şi Tănase s-au ameninţat reciproc. Vila din Copou a familiei Tănase a fost lovite cu cocktailuri Molotov, screi Ziarul de Iaşi. Tensiunile dintre clanul Corduneanu şi clanul Constantin au apărut acum câteva săptămâni, după o melodie a manelistului Florin Salam. La o petrecere a lui George Boxieru’, manelistul i-a cântat în direct lui Costel Corduneanu, liderul clanului cu acelaşi nume de la Iaşi, o melodie a căror versuri i-au supărat foarte tare pe cei din clanul Constantin: „Să dispară indienii, unde apar Cordunenii!”.

Război în lumea interlopă: vilă incendiată după ameninţările lui Vandam pe Facebook. Poliţia este în alertă maximă la Iaşi

Într-o serie de videoclipuri publice, Jean Mărăraşu, poreclit Brăileanu, i-a reproşat lui Florin Salam că este rasist şi că versurile manelistului îi jigneşte pe ţigani, prin anologia lor cu indienii.

„Când te duci în Canada cânţi la ţigani, la Brăila când te duci, Florine, cânţi la ţigani, la Galaţi când te duci cânţi pentru indieni, la Constanţa, Bucureşti, peste tot, cânţi pentru noi. Vreau să ajungă live-ul ăsta în toată ţara şi să ne spui şi nouă opinia ta. Ne-ai cântat şi nouă, toată viaţa ne-ai cântat. Cum ai ajuns tu la concluzia să dispară indienii, să dispară ţiganii?”, a spus Jean Brăileanu’, care a cerut tuturor ţiganilor din ţară să îl tragă la răspundere pe Florjn  Salam.

Interlopul a mai spus că vrea ca Florin Salam să vadă filmuleţul pentru că „ne-am supărat, noi suntem din origine indiană”. Ulterior, interlopul a spus că a discutat telefonic şi cu Florin Salam şi că acesta i-a explicat că nu are nimic cu ţiganii, pe care îi iubeşte în continuare.

După acest videoclip, în dimineaţa zilei de sâmbătă, 28 iulie, un bărbat cu cagulă pe faţă aruncat cu sticle incendiate înspre casa familiei Tănase. Cocktailuril Molotov nu s-au aprins, nefiind înregistrate, astfel, pagube. La faţa locului au ajuns, însă, atât poliţiştii cât şi pompierii. Surse judiciare au precizat că au fost efectuate şi percheziţii, fiind ridicate mai multe bâte, săbii etc. Surse din lumea interlopă au precizat că membrii clanului Constantin caută acum răzbunare.

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Cum a ajuns unui neamț să îi placă mai mult în România decât în Germania. S-a mutat în țara noastră de ani buni
Capital.ro
Schimbare la ITP în România. Șoferii vor fi controlați direct în mers: Alertă automată, oprire și amendă
Playtech.ro
Care este pluralul corect al cuvântului „spam”. Cei mai mulţi folosesc forma greşită
Adevarul
Momentul în care Melania Trump apare însoțită de un robot umanoid la Casa Albă. „Este înfricoșător”
wowbiz.ro
Codruța Filip, „săgeată” pentru Valentin Sanfira? Mesajul cu subînțeles postat de artistă după ce a confirmat divorțul: „Nimeni nu joacă mai bine rolul de victimă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Lovitură pentru șoferi! OUG pentru ieftinirea carburanților a fost amânată din nou
iamsport.ro
Gică Hagi e contestat: ”Nu merită să devină selecționerul României. E o pierdere de timp”
MediaFlux
PAPARAZZI Patrice Cărăușan de la Survivor se ascunde prin București! Vedeta Antena 1, încă în concurs, camuflată alături de iubit FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj