Florin Salam îşi vinde vila. Cât costă palatul regelui manelelor

Florin Salam şi partenera sa de viaţă, Roxana Dobre, au luat decizia de a scoate la vânzare vila din Popeşti-Leordeni în care locuiesc în prezent. Cei doi au decis să vândă "palatul" în care locuiesc împreună cu cei trei copii pentru a investi banii în altceva, informează Antena 1.
Romania TV
21 aug. 2020, 16:06
Florin Salam îşi vinde vila. Cât costă palatul regelui manelelor

Imobilul are amprenta la sol de 127 mp. La parter, există un living mare mobilat ultramodern, o bucătărie închisă în sticlă, un dormitor și o baie, au povestit câțiva apropiați de-ai cântărețului pentru sursa citată. La etaj se urcă pe o scară de sticlă, iar aici se găsesc trei dormitoare care au balcoane și două băi. Lângă vilă, au fost construite o bucătărie, cu debara și baie, dar și o garsonieră dublă care are 50 mp și este complet mobilată și utilată, au aflat, pe surse, jurnaliştii Antenei 1.

Curtea are o suprafață de 600 de mp și include și un loc de joacă pentru copii. Florin Salam îşi vinde imobilul luxos cu 380.000 de euro, preţ uşor negociabil.

Este exact aşa cum ne-am dorit noi. Ne-am străduit să ne iasă pe placul nostru. Mie îmi place foarte mult genul ăsta de casă. Îmi place foarte mult albul. Nu am vrut să mai merg pe nicio culoare închisă. Am vrut să iasă altfel, dar mi-am pierdut răbdarea pentru că am dat de oameni neserioşi.

Citeşte şi Scandal imens în familia lui Florin Salam. Acuzaţii şocante: „A omorât-o pe Fănica!”

Îmi prind urechile un pic în tehnologia asta a lor de ultimă generaţie. Avem cuptor cu display cu poze şi care se poate programa prin telefon. Trebuie să recunosc că eu nu prea gătesc decât atunci când vrea Florin ceva. Când vrem să ne «porcim» prăjesc cartofi, fac un grătar şi salată, cu mare drag.

În rest, mama este bucătăreasa noastră. Uşile sunt din sticlă pentru că aşa am vrut eu. Îmi place pentru că este o casă foarte frumoasă, dar albul e foarte pretenţios. Acum, dacă mă plimb puţin şi îmi cade un fir de păr, se vede imediat. Pe jos am optat pentru un parchet lucios. Toată casa asta eu am decorat-o şi nu am vrut să fie încărcată, pentru că nu-mi place. Avem trei dormitoare, o baie pentru musafiri şi o alta pentru noi. Lui Florin îi place să aibă spaţiu în baie. În dormitor, avem un pat scump, dar în care nu ne odihnim”, declara Roxana Dobre într-un interviu oferit Antenei 1 în 2016.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vremea se va schimba radical în România! Europa, lovită de un val neobișnuit de aer rece
Fanatik.ro
Mărturie tulburătoare a lui Gigi Becali: „Cel mai tare mi-e dor de bunica. Aș muri ca s-o revăd!”. Exclusiv
Capital.ro
Doliu în România! A murit un fost antrenor al naţionalei şi al echipei Steaua Bucureşti. Lasă în urmă o moştenire impresionantă
Playtech.ro
Se dublează taxele pentru ridicarea mașinilor parcate neregulamentar. Cât vor plăti șoferii din Bucureşti, conform unui proiec
Adevarul
O asistentă medicală a murit după ce s-a operat de un furuncul. Familia suspectează că decesul s-a produs din cauza infecțiilor nosocomiale din spital
wowbiz.ro
Apar detalii neașteptate în crima din Bihor. Avocatul familiei fetei ucise vorbește despre posibila implicare a altor persoane: „Nu o să spun cu nume și prenume”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Primul caz de hantavirus a fost confirmat în România! Este vorba despre un bărbat din Arad
iamsport.ro
Plângere la Tribunalul din Genova împotriva lui Dan Șucu pentru spălare de bani: ”Verificări penale și financiare asupra banilor utilizați în preluarea clubului”
MediaFlux
Situație la limită în Survivor 2026. Concurenții au parte de o provocare în premieră în acest sezon
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi