Fosta soţie a lui Boureanu, dezvăluiri cutremurătoare. „Am primit ameninţări că voi fi mutilată, violată”

Irina Boureanu, fosta soție a lui Cristian Boureanu, a vorbit despre relația sa cu fostul soț, relația cu fiica sa, Ioana și modul în care violența a făcut constant parte din viața lor.
Alina Costache
18 sept. 2016, 19:33
Fosta soţie a lui Boureanu, dezvăluiri cutremurătoare.

”De foarte mulți ani trăiesc uitându-mă peste umăr. Știind că am voie să fac unele lucruri, iar altele îmi sunt interzise. Tot ce am putut a fost să o apăr pe Ioana. Când am încercat să iau măsuri legale mi s-a demonstrat că unele persoane sunt mai presus de lege” a spus Irina Boureanu.

Mama Ioanei spune că se teme pentru viața sa și a fiicei sale, amenințările fiind o constantă în relația cu Cristian Boureanu.

”Am primit amenințări că îmi va fi luată viața, că voi fi mutilată, violată. Toate astea le-a auzit și Ioana în legătură cu ea. Amenințările erau foarte descriptive. Și Ioana venea de multe ori să îmi povestească amănunte ca dintr-un film de groază” a explicat Irina Boureanu la Antena 3.

”Cred că e obișnuit ca nimeni să nu îl înfrunte. La momentul divorțului era în plină ascensiune politică și știam că ar face orice să nu își strice imaginea. Orice înseamnă orice. Am preferat să îl las așa ca să nu se întâmple lucruri foarte rele pentru mine și pentru Ioana” a explicat fost soție a lui Cristian Boureanu.

Subiectul vieții de familie a lui Cristian Boureanu a ajuns pe primele pagini ale ziarelor după ce au fost făcute publice o serie de imagini în care omul de afaceri se manifesta violent față de fiica sa minoră.

DailyBusiness
Prețurile la alimente în Bulgaria față de România, în hipermarket și în piețe. Cât de mari sunt diferențele
Spynews
Marisa Paloma, implicată într-un accident rutier. Influencerița a fost testată cu alcooltestul. Ce a urmat după: „Am trecut printr-o criză existențială”
Bzi.ro
Scandal la Insula Iubirii 2025! Marian acuză Antena 1 că „măsluiește” filmările. Confruntare directă cu Radu Vâlcan
Fanatik.ro
Cum îți poți crește pensia în România. Specialiștii explică diferența dintre Pilonul I, II și III și ce cotizații plătești
Capital.ro
Călin Georgescu revine! Anunțul care răstoarnă scena politică: Inevitabil. Din toamnă ajungem la guvernare
Playtech.ro
Plaja sălbatică cu cea mai curată apă de pe litoralul românesc. Zona este izolată, iar turiștii preferă să vină cu cortul
Adevarul
De ce nu a semnat și România „declarația europeană” privind summitul din Alaska. „Este o victorie a lui Putin, fără doar și poate”
wowbiz.ro
Unde va fi înmormântat Irinel Columbeanu? Fostul afacerist și-a exprimat clar dorința și a lăsat directive apropiaților: „Ar trebui să iau legătura după decesul lui”
Evz.ro
Celebrități, bugete uriașe și eșecuri cinematografice. Zmeura de Aur le recompensează
Prosport.ro
Maria, clona lui Kim Kardashian, a atras toate privirile. Cum și-a făcut apariția prezentatoarea TV
kanald.ro
O femeie din Bacău a fost bătută cu parul de soțul ei, pentru că a spart un borcan de murături
Cancan.ro
Cum arăta Ilie Bolojan în tinerețe? 'Avea păr mult și creț'
iamsport.ro
Monica Seles a rupt tăcerea după ce a fost diagnosticată cu miastenia gravis: ”Mi-a luat mult timp să accept”. Suferința legendei care câștiga Roland Garros la 16 ani
MediaFlux
România poate trece la moneda euro!
stirilekanald.ro
O actriță celebră s-a înecat pe o insulă din Grecia. Lumea filmului, în stare de șoc
Nicușor Dan și Volodimir Zelenski au vorbit la telefon. Președintele României va merge într-o vizită oficială în Ucraina