Franţa a învins Bulgaria cu un scor incredibil. La pauză era deja 10-0 VIDEO

Reprezentativa de fotbal feminin a Bulgariei a fost pulverizată de Franţa în preliminariile CM 2015, încasând 24 de goluri în două partide susţinute în faţa sportivelor din Hexagon.

03 dec. 2013, 12:55

A şaptea ediţie a Campionatului Mondial de Fotbal feminin va avea loc în 2015, în Canada, iar preliminariile sunt în plină desfăşurare. De departe cea mai slabă competitoare este naţionala Bulgariei, care în cinci partide a marcat un singur gol şi a primit 33.

Dubla cu Franţa a fost catastrofală pentru vecinele noastre de la sud de Dunăre. Pe 23 noiembrie bulgăroaicele au pierdut la Loveci cu scorul de 0-10, dar returul de la Le Mans, arbitrat de Florea Ionescu, a fost şi mai dezastruos. 14-0 a fost rezultatul final al partidei, patru dintre goluri fiind marcate în primele 20 de minute.