Fratele preşedintelui Coreei de Nord a fost ucis de două femei. Ce au descoperit serviciile americane

Fratele vitreg al preşedintelui Republicii Populare Democrate Coreene a fost asasinat luni în Malaysia, iar serviciile secrete susţin că acesta ar fi fost otrăvit.
Romania TV
14 feb. 2017, 18:23
Fratele preşedintelui Coreei de Nord a fost ucis de două femei. Ce au descoperit serviciile americane

Kim Jong Nam a fost atacat cu ace otrăvite de două femei pe aeroportul din Kuala Lumpur de două femei despre care se crede că sunt agenţi nord-coreeni şi care au reuşit să fugă de la locul faptei. Kim Jong Nam este fratele vitreg al actualului preşedinte al Coreei de Nord, Kim Jong Un, rezultat dintr-o relaţie a fostului preşedinte kimk Jong Il, cu actrița sud-coreeană Sung Hae-rim, decedată la Moscova.

Kim Jong Nam, în vârstă de 46 de ani, a căzut în dizgraţia tatălui său după ce a fost prins încercând să intre în Japonia utilizând un paşaport fals, din Republica Domiminicană.

Cele două femei care l-ar fi înţepat de Kim Jong Nam au dispărut într-un taxi şi astfel li s-a pierdut urma, dar se crede că ele lucrează în slujba guvernului de la Phenian şi ar fi acţionat la comanda preşedintelui Coreei de Nord.

De altfel, în 2012 Kim Jong Nam se arăta critic la adresa fratelui său vitreg, despre care spunea că nu va rezista mult timp în fruntea statului, din cauza tinereţii şi lipsei sale de experienţă.

Kim Jong Nam aştepta să se urce la bordul unui avion care să-l poarte spre Macao când a căzut ca din senin pe pista aeroportului din capitala Malaysiei.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Tragedie! Un pilot de curse a murit împreună cu întreaga familie într-un accident aviatic
Capital.ro
Doliu în presa din România. O jurnalistă s-a aruncat de la etajul 7 și a murit. Ce mesaj a postat înainte: Dă-mi, Doamne…
Playtech.ro
Truc vechi pentru a încălzi caloriferele mai tare. Nu trebuie să umbli la termostat
Adevarul
Cine erau tinerii morți în accidentul din Bacău. Urmau să anunțe de Crăciun că vor avea un copil
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Bölöni l-a numit ”cel mai bun din Europa” pe fotbalistul Generației de Aur: ”Peste Beckenbauer! Era elegant și eficace”
MediaFlux
Vechime la pensie diferită! Românii care vor avea parte de alt calcul
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet