ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Funar, în costum popular: Am votat pentru un român preşedinte de ţară

REZULTATE ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Candidatul independent Gheorghe Funar a votat la prima oră a acestei zile. La ieşirea de la vot, el a declarat că a votat pentru ca un român să fie preşedinte de ţară.  Acesta s-a prezentat la secţia de votare îmbrăcat în costum popular.
Filip Stan
02 nov. 2014, 05:13
ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Funar, în costum popular: Am votat pentru un român preşedinte de ţară

„Eu am votat pentru un român preşedinte de ţară, pentru un preşedinte ortodox, cu frică de Duemnezeu, care va reuşi să realizeze unirea tuturor românilor, pentru ca toţi românii să fie fericiţi. Vom asigura locuri de muncă pentru toţi românii, iar ţara va fi condusă de poporul român”, a declarat Gheorghe Funar.

ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. ZIUA VOTULUI. Românii aleg astăzi preşedintele. Secţiile de votare s-au deschis

Gheorghe Funar era îmbrăcat în costum popular, având în piept o cocardă tricoloră şi a venit însoţit de patru tineri, îmbrăcaţi şi ei în costume populare.

REZULTATE ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Când se anunţă primele EXIT POLL-uri

Funar candidează pentru a treia oară la preşedinţia României. La scrutinul prezidenţial de la sfârşitul acestei săptămâni, care reprezintă a şaptea rundă de alegeri pentru Preşedinţie după 1989, candidează actualul premier Victor Ponta, fostul prim-ministru Călin Popescu-Tăriceanu, primarul Sibiului, Klaus Iohannis, foştii miniştri Elena Udrea, Monica Macovei şi Kelemen Hunor, fostul secretar de stat Mirel Mircea Amariţei, fostul şef al SIE Teodor Meleşcanu, foştii parlamentari William Brînză, Gheorghe Funar şi Szilagyi Zsolt, fostul europarlamentar Corneliu Vadim Tudor, jurnalistul Dan Diaconescu şi preşedintele Partidului Alianţa Socialistă, Constantin Rotaru.

DailyBusiness
Alex Pretti, bărbatul ucis de un agent ICE în Minneapolis, era asistent medical ATI
Spynews
Răsturnare șocantă în cazul crimei din Timiș! Un adult ar fi fost implicat în uciderea lui Mario. Ce declarații a făcut unchiul victimei
Fanatik.ro
Cum a preluat primăria lui Negoiță una dintre cele mai cunoscute piețe din Capitală. Contractele de închiriere, acordate fără licitație
Capital.ro
Lege la bloc mai puțin știută. Locatarii nu pot obliga asociația de proprietari. Comitetul nu e obligat legal să le răspundă
Playtech.ro
Ajutor de la stat pentru gaze: 50 de lei pe lună vara și 100 de lei iarna pentru românii cu venituri mici
Adevarul
Războinicii nopții. După operațiunea din Venezuela, forțele aeriene speciale ale SUA se pregătesc pentru un nou teatru de confruntare
wowbiz.ro
VIDEO Tatăl lui Mario, adus la capelă sub escortă. Ținut de forțele de ordine, bărbatul își strigă durerea: „Mario, unde ești? Mario, de ce m-ai lăsat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ioniță de la Clejani, luat cu ambulanța de la un local din Timișoara! Ce se întâmplă cu artistul în aceste momente
iamsport.ro
Fostul mare fotbalist al Stelei cere plecarea lui Charalambous și Pintilii: ”Demisia! E dezastru la FCSB, îl lași pe altul dacă tu nu poți”
MediaFlux
Românii nu citesc contractele de prelungire automată. Pot ajunge la penalități de sute de lei în caz de reziliere
stirilekanald.ro
Tatăl lui Mario, desfigurat de durere! Urlă și plânge și...
Top 5 sloturi Yggdrasil