Gabriel Torje, primul gol în Serie A

Gabriel Torje a bifat primele sale minute în acest an pentru Udinese, antrenorul Fernando Guidolin dându-i credit din minutul 67 al partidei pe care Udinese a jucat-o la Fiorentina.

06 feb. 2012, 08:58

Fostul dinamovist, intrat într-un con de umbră după un debut promiţător la Udinesse a reuşit în sfârşit să spargă gheaţa în Serie A şi a marcat primul său gol în campionatul italian.

Reuşita sa din minutul 89 nu a salvat-o însă pe Udinese de la înfrângere, Torje fiind ultimul marcator al meciului câştigat de Fiorentina cu scorul de 3-2.

Tot în etapa a 22-a din Serie A, Bogdan Lobonţ şi Cristi Chivu au stat doar pe banca de rezerve la partida AS Roma – Inter Milano, câştigată de gazde cu 4-0. În clasament conduce Juventus, urmată la un punct de AC Milan.