Gabriela Cristea, gust amar după vacanța în Paris. Ce a surprins-o total pe vedetă

Gabriela Cristea și Tavi Clonda au ales să meargă în vacanță în Paris, alături de fetițele lor. Cei patru au vizitat principalele obiective turistice, dar au rămas surprinși când au văzut prețurile.
Alina Costache
29 iul. 2024, 19:13
Gabriela Cristea, gust amar după vacanța în Paris. Ce a surprins-o total pe vedetă

Gabriela Cristea și Tavi Clonda au decis să ia o pauză și să plece în vacanță la Paris, una dintre cele mai căutate destinații din Europa.

Cei doi le-au luat în vacanță și pe fetițele lor, Victoria și Iris. Cu toate că pe rețelele de socializare, prezentatoarea și-a încântat fanii cu imagini de senzație din Paris, ea a fost dezamăgită în momentul în care a ajuns la Disneyland.

Gabriela Cristea, dezamăgita după vacanța în Paris

Parisul este renumit în întreaga lume pentru farmecul său și, în 2023, a primit titlul de principala destinație turistică din lume. Mai mult, în acest an, datorită Jocurilor Olimpice, popularitate orașului a crescut, iar milioane de turiști aleg această destinație.

Recent, și Gabriela Cristea a decis să meargă în vacanță cu familia în Paris. Vedeta a fost încântată de frumusețea orașului, dar a fost dezamăgită de prețuri. Ajunsă la Disneyland, prezentatoarea a rămas cu gura căscată când a văzut scorurile. Aceasta a dezvăluit la Antena Stars că, în mare parte, experiența a fost excepțională și că toți patru s-au simțit în largul lor, însă costurile de la Disneyland i-au luat atât pe ea, cât și pe Tavi, prin surprindere.

Citește și: Câți bani trebuie să cheltuiești dacă vrei să mănânci tort făcut de Gabriela Cristea! Afacerea vedetei este înfloritoare

”Ele știau că mergem la Disneyland și aveau o idee de despre castelul pe care o să îl vizităm, dar nu își închipuiau că situația o să fie atât de de poveste. Într-adevăr, asta e ideea, când mergi la Disneyland, mergi într-un spațiu de poveste. E adevărat că după, când îți controlezi contul bancar, e o poveste foarte scumpă. Au tot bătut moneda pe treaba asta. Ce n-a specificat el e că nu era vreo șampanie, nu era ceva foarte, foarte scump. Era o șampanie care se vindea la orice colț de stradă, și două pahare, adică nici măcar o sticlă mică, a costat cât, de exemplu, costă la supermarket o sticlă de șampanie bună”, a declarat vedeta.

Citește și: Gabriela Cristea le dă peste nas cârcotașilor. Reacția vedetei după ce internauții i-au criticat fetițele: „Fiecare părinte este liber să își crească copilul cum crede de cuviință”

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Cristina Pucean, gest sfâșietor de 1 Iunie la mormântul nepoțelului. Cele mai emoționante imagini
Fanatik.ro
Marian Aioani, făcut praf după gafa comisă în Georgia – România 1-1: ”Nu e normal! Gândește-te dacă ai o problemă”
Capital.ro
Românii care primesc bani din străinătate. Când poți fi verificat. Documentele pe care le pot cere banca sau ANAF
Playtech.ro
Cât costă să montezi un aparat de aer condiționat în 2026. Prețurile au crescut înainte de sezonul cald
Adevarul
Imagini șocante cu un student care a murit încătușat de polițiști în timp ce făptașul era lăsat liber: „Nu cred că ai fost înjunghiat, amice”
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Un an fără Teodora Marcu. Imaginile care sfâșie sufletul de la mormântul tinerei ucise. Ce a făcut familia în locul în care timpul pare că s-a oprit
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O familie din Moldova, spulberată în drum spre o nuntă. Cinci persoane și-au pierdut viața, printre care și doi copii
iamsport.ro
Avea ofertă de la sfertfinalista Champions League, dar a ales un salariu ”de 20 de ori mai mare”: ”Am greșit!”
MediaFlux
Obligații noi pentru cei care stau la bloc. Vecinii pot obține acum daune mari în instanță
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți