Galatasaray a obţinut un egal cu Mersin Idmanyurdu, scor 1-1, după victoria din meciul cu CFR Cluj

Formaţia Galatasaray a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată duminică, în deplasare, cu echipa Mersin Idmanyurdu, la care evoluează Juan Emmanuel Culio, prima confruntare de după meciul din România cu CFR Cluj, din Liga Campionilor.

11 nov. 2012, 17:31

Umut Bulut a deschis scorul în minutul 48, pentru Galatasaray, în acest meci contând pentru etapa a XI-a a campionatului Turciei.

Mersin Idmanyurdu a înscris în minutul 63, prin Mert Nobre.

Fostul jucător al echipei CFR Cluj, Juan Emmanuel Culio, a fost integralist la gazde şi a primit un cartonaş galben, în minutul 74.

Campioana CFR Cluj a fost învinsă, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-0), de echipa turcă Galatasaray Istanbul, într-un meci din etapa a patra a grupei H a Ligii Campionilor, oaspeţii înregistrând astfel prima victorie din actuala ediţie a competiţiei europene intercluburi. În etapa anterioară a fazei grupelor, Galatasaray şi CFR Cluj au terminat la egalitate, scor 1-1, la Istanbul.