Gaz Metan – Concordia Chiajna 3-1 în ultimul meci din PLAY OUT LIGA 1. Vezi CLASAMENTUL FINAL

Gaz Metan Mediaş a învins, duminică, pe teren propriu, cu 3-1 (3-1), pe Concordia Chiajna, în ultima etapă a play-out-ului Ligii 1. Acesta a fost şi ultimul meci al sezonului în Liga 1.

02 iun. 2019, 20:02
Gaz Metan – Concordia Chiajna 3-1 în ultimul meci din  PLAY OUT LIGA 1. Vezi CLASAMENTUL FINAL

Gaz Metan Mediaş s-a impus prin golurile marcate de Rondon, în minutele 1 şi 5 şi Yazalde, în minutul 36, în timp ce pentru Concordia a punctat Gorobsov, în minutul 45. În minutul 30, portarul Concordiei, Georgian Mişu, a apărat o lovitură de la 11 metri executată de Caiado.

GAZ METAN – CONCORDIA 3-1 (3-1)

Rondon 1, 5, Yazalde 36 – Gorobsov 45

Gaz Metan: Pleşca – Pleaşcă, Diallo, Larie, Romeo – Ivanov, Aurelio (Ely Fernandes ’74) – Olaru (Mailat ’69), Caiado, Rondon (Costea ’64) – Yazalde. Antrenor: Edi Iordănescu.

Concordia Chiajna: Mişu – Bărboianu, Meira, Stănică, Fota- Paliu (Obedeanu ’83), Gorobsov, Nivaldo – Grădinaru, Bawab (Constantin ’90), Ivanovic. Antrenor: Adrian Falub.

Clasament

Concordia Chiajna şi Dunărea Călăraşi au retrogradat, în timp ce FC Hermannstadt va juca la baraj pentru Liga 1 cu locul 3 din Liga 2, „U” Cluj. În Liga 1 au promovat direct Academica Clinceni şi Chindia Târgovişte.

Tragerea la sorţi a barajului pentru Liga I va avea loc luni, de la ora 13.00, la Casa Fotbalului. La tragerea la sorţi se va stabili ordinea de desfăşurare a celor două meciuri ale barajului (tur-retur). Cele două partide vor avea loc în datele de 8 şi 12 iunie.