Gaz Metan – Dinamo 2-3 în etapa a 8-a din PLAY OUT LIGA 1. Vezi CLASAMENTUL

Dinamo a câștigat, duminică, meciul de pe terenul lui Gaz Metan, din etapa a 8-a din play-out, scor 3-2, și și-a consolidat poziția de lider.

06 mai 2018, 17:29

Sergiu Hanca și Mario Rondon au reușit fiecare câte o dublă. Dinamovistul a deschis scorul în minutul 26, iar jucătorul medieșenilor a egalat în minutul 31. Gaz Metan a preluat conducerea în minutul 38, după ce Rondon a înscris cu capul din apropierea liniei porții, profitând de o eroare a lui Penedo. Hanca a egalat în prelungirile primei reprize, transformând cu siguranță lovitura de pedeapsă obținută de Nistor. D. Popa a adus cele trei puncte dinamoviștilor cu golul din minutul 72.

GAZ METAN – DINAMO 2-3 (2-2)