Gaz Metan – FC Botoşani 1-2 în etapa a 12-a din Liga 1. VEZI CLASAMENTUL

FC Botoşani a învins, duminică, în deplasare, cu 2-1, pe Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a 12-a a Ligii 1, după ce gazdele au condus cu 1-0.

21 oct. 2018, 17:11

Gaz Metan Mediaş a deschis scorul prin Yazalde, în minutul 15. Golurile oaspeţilor au fost marcate de A. M. Roman. în minutul 73,  şi Rodriguez, în minutul 89 din penalty. După ce a marcat, A. M. Roman i-a dedicat golul lui Ilie Balaci, arătând banderola neagră şi ridicând privirea spre cer!

Gaz Metan: Pleşca – Creţu, M. Constantin, I. Cristea, Trif – Fofana, J. Aurelio – Ely (Romeo 86), Chamed (Ivanov 70), Caiado – Yazalde (Buziuc 24). Antrenor: Mihai Teja.

FC Botoşani: Pap – Patache (Chitoşcă ’69), Miron, Burca, Dumitraş – J. Rodriguez, Oaidă – Golofca, Ongenda (Enriko 62), Fabbrini (Karaboue 90) – M. Roman. Antrenor: Costel Enache.

Înainte de startul jocului, s-a ţinut un minut de reculegere în memoria fostului fotbalist Ilie Balaci şi a lui Ioan Muntean, fost preşedinte la Gaz Metan Mediaş.