GERMANIA – POLONIA 0-0 în Grupa C de la EURO 2016

GERMANIA POLONIA 0-0. Germania şi Polonia au remizat, joi, la Paris, pe Stade de France, scor 0-0, înntr-un meci din Grupa C de la EURO 2016.

16 iun. 2016, 20:48

GERMANIA POLONIA 0-0. În primele 45 de minute niciuna din cele două reprezentative n-a tras vreun șut pe poartă, ofensiva fiind punctul slab în ambele tabere. Nici după pauză lucrurile nu s-au schimbat prea mult. Polonezii au pus mai multă presiune la poarta lui Neuer, însă fără niciun rezultat pe tabela de marcaj. Campioana mondială a terminat meciul în propria jumătate după ce polonezii au beneficiat de o lovitură liberă.

GERMANIA POLONIA 0-0. După acest 0-0, Germania se menține pe primul loc în grupă la egalitate cu Polonia, dar cu un golaveraj mai bun, cu 4 puncte. Pe 3 e Irlanda de Nord, cu 3 puncte, iar pe ultima poziție e Ucraina fără niciun punct.

GERMANIA – POLONIA 0-0

Germania: Neuer – Howedes, Boateng, Hummels, Hector – Kroos, Khedira – Muller, Ozil Draxler (M. Gomez 72) – Gotze (Schurrle 66)

Polonia: Fabianski – Piszczek, Glik, Pazdan, Jedrzejczyk – Blaszczykowski (Kapustka 80), Krychowiak, Maczynsk (Jodlowiec 76), Grosicki  (Peszko 87) – Milik, Lewandowski